4X4 Dünyası ATV Challenge Başlıyor

4X4 Dünyası ATV Challenge Başlıyor

ATV Challenge heyecanı yeni formatıyla geri dönüyor. Birbirinden iddialı sporcuların İstanbul  Şile Yeşilvadi’de özel olarak oluşturulan parkurlarda mücadelesi muhteşem görüntülere sahne olacak.

Geçtiğimiz yıllarda “Yeşilvadi ATV Cup” ismiyle düzenlenen heyecan dolu yarış, 21 Nisan Pazar günü tekrar start alacak. Başkent Motosiklet Kulübü (BAMOS) tarafından organize edilelecek toz ve çamur dolu “4X4 Dünyası ATV Challenge”nin ilk randevusunda yarış severler heyecan dolu saatler yaşayacak.
21 Nisan Pazar günü teknik kontrolden geçmiş tüm sporcular antrenman ve sıralama turlarını tamamladıktan sonra 2’li kalkışlı, çift etaplı, eleme usulü ile yapılacak olan yarış için hazır olacaklar. İki araç, yan yana ve aynı anda start alarak mücadele başlayacak. Tüm kalkışlar tamamlandıktan sonra en iyi zamanlara bakılarak, bir üst eleme yarışına girecek olan yarışçılar belirlenecek. Bu eleme son iki ATV kalana kadar devam edecek. Ve en büyük kapışma en iyi iki yarışçı arasındaki final yarışında yaşanacak.

Kapışmanın ardından seyirciler için yeni heyecan “Çamur Çukuru” olacak. Etkinliğe gelen her ATV sahibinin katılabileceği, tamamen eğlence ve çamur odaklı, 2’li kalkışlar ile eleme usulü olarak yapılacak olan “Çamur Drag”da kıran kırana geçen mücadele bu parkurun kazananı belirleyecek.
Heyecana ve çamura doyulacak olan günde sponsor çadırlarının bulunduğu, yiyecek ve kahve stantlarının da olduğu etkinlik alanı misafirlerin keyifli ve kaliteli zaman geçirmesi için hazır olacak.

“4x4 Dünyası ATV Challenge” yarışı, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) bünyesinde ki BAMOS kulübü tarafından özel yarış statüsünde organize edilmektedir.

 

 


Bu sayfa 731 kez okundu