Afyon'da Avrupa Coşkusu

Afyon'da Avrupa Coşkusu

Avrupa 65 & 85 cc Motokros Şampiyonası ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Avrupa Motokros Şampiyonası ile Türkiye KAYO Motokros Şampiyonası Afyonkarahisar’da yapıldı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle yapılan şampiyonaya Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova ve Macaristan’dan 158 sporcu katıldı.

Şampiyonada MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, Senior, Veteran, Kadınlar, 50 cc, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde yarışlar düzenlendi.

Anadolu Motor Sporları Kulübü organizatörlüğünde Afyon Motor Sporları Merkezi Motokros Parkuru’nda düzenlenen Avrupa Gençler EMX 85 sınıfında birinciliği Szoke Eros Mark (Macaristan) elde etti. Bu sınıfta ülkemizden Efe Okur ikinci ve Ana Kolnookov (Sırbistan) üçüncü olarak ödül kürsüsüne çıktı. EMX 65 sınıfından birinci Nikola Mutafchiev (Bulgaristan), ikinci Viktor Kolnookov (Sırbistan) ve üçüncü de Andrei Susanu (Romanya) oldu.

 

BMU AVRUPA’DA 11 SPORCUMUZ ÖDÜL KÜRSÜSÜNE ÇIKTI

MX1 SINIFI

1.Georgi Geogiev, 2.Mustafa Çetin, 3.Galip Alp Baysan

MX2 SINIFI

1.Danail Stefanov, 2.Ata Yağız Kuzu, 3.Batuhan Demiryol

MX125 SINIFI

1. Danail Stefanov, 2.Banu Mihnea, 3.Baran Bulut Kocaman

MX50 SINIFI

1.Radostin Prısadov, 2.Georgi Georgiev, 3.Alparslan Davran

MX65 SINIFI

1.Nikola Mutafchiev, 2.Andrei Susanu, 3.Viktor Kolnookov

MX85 SINIFI

1.Efe Okur, 2.Mehmet Emin Hıd, 3. Ana Kolnookov

MX SINIFI

1.Hristian Ilıovski, 2.Şakir Şenkalaycı, 3.Eray Esentürk

SENIOR SINIFI

1.Vasil Stoyanov, 2.Atanas Petrov, 3.Volkan Özgür

 

TÜRKİYE KAYO ŞAMPİYONASI SONUÇLARI

MX SINIFI

1.Şakir Şenkalaycı, 2.Eray Esentürk, 3.Alihan Yaman

MX1 SINIFI

1.Mustafa Çetin¸2.Galip Alp Baysan, 3.Azad Demirkal

MX2 SINIFI

1.Ata Yağız Kuzu, 2.Batuhan Demiryol, 3.Burak Arlı

MX2 JUNIOR SINIFI

1.Efe Kemal Hıd, 2.Salih Yiğit Teker, 3.Aras Efe Yıldırım

MX125 SINIFI

1.Baran Bulut Kocaman, 2.Mehmet Yiğit Kara, 3.Mert Akkafa

MX SENIOR SINIFI

1.Volkan Özgür, 2.Teyyar Gürpınar, 3.Cüneyt Öztürk

VETERAN SINIFI

1.Hüseyin Neziroğlu, 2.Ceyhun Kalfalı, 3.Fehmi Teker

KADINLAR SINIFI

1.Selen Tınaz, 2.Irmak Yıldırım, 3.Ecem Çelik

65 CC SINIFI

1.Yağız Kaya, Aslan Osmanpaşaoğlu, 3.Poyraz Bor

85 CC SINIFI

1.Efe Okur, 2.Mehmet Emin Hıd, 3.Ali Akkafa

50 CC SINIFI

1.Alpaslan Davran, 2.Yiğit Alp Karabatak, 3.Alparslan Kelsoy

50 CC MİNİ SINIFI

1.Yusuf Ali Kolay, 2.Göktürk Tezcan, 3.Duru Gören

E-50 SINIFI

1.Ömer Kudu, 2.Yusuf Başterzi

 

BMU SONUÇLARI Tıklayın


Bu sayfa 736 kez okundu

RESİMLER