Almanya'da Türkiye ve Afyonkarahisar Tanıtımı

Almanya'da Türkiye ve Afyonkarahisar Tanıtımı

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP TURKEY) öncesinde Almanya’da Afyonkarahisar tanıtımı yapıldı.

Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP TURKEY) Türkiye ayağı ikinci kez Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi’nin desteği ile Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından 6-7-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyon öncesi Almanya’da Afyonkarahisar tanıtımı düzenlendi. Tanıtım toplantısına Youthstream CEO'su David Luongo, FIM Motokros Komisyonu Direktörü Antonio Alia Portela, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, Federasyon Başkanı Başkanı Bekir Yunus Uçar, Asbaşkanlar Ogün Baysan, Mahmut Nedim Akülke ve çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN UÇAR: BU SENE ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜZ

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Leipzig’de yapılan tanıtımda gösterilen tarihi ve kültürel değerleri yerinde görmeleri için tüm katılımcıları Afyonkarahisar’a davet etti. Başkan Uçar, “Buradaki tüm ekibi Türkiye’de görmek istiyoruz. Bu sene çok daha güçlüyüz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan organizasyonu himayelerine alarak destekliyor. Erdoğan kimdir? Erdoğan ülkemizdeki geleceğin, ilerlemenin kaynağıdır. Burada anlattıklarımızı, görselde ifade ettiklerimizi yerinde görmeniz için sizleri Afyonkarahisar’a bekliyoruz’’ dedi.

LUNGO: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DESTEĞİNİ ALMAK BÜYÜK BİR ONUR

Youthstream CEO'su David Luongo, “Türkiye sunumu gerçekten etkileyiciydi. Federasyon ve organizasyonun yaptığı olağanüstü işi gösteriyor. Ayrıca Dünya Motokros Şamiyonası Türkiye etabını yılın en önemli spor etkinliklerinden biri haline getiren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğini almak büyük bir onur. Dünya çapında Türkiye ve diğer ülkelerde motokrosun yayılması sporumuz için çok önemli. Bu vesileyle, Türkiye yarışını takvimdeki en prestijli etkinliklerden biri haline getirdiği için Türkiye Motosiklet Federasyonu’na ve Afyonkarahisar kentine teşekkür ediyorum.” dedi. FIM Motokros Komisyonu Direktörü Antonio Alia Portela, “FIM adına, Dünya Motokros Şampiyonası’nın destekçilerine ve ortağımız Youthstream'e, bu yıl bir kez daha oluşturdukları çabalar için yerel organizatöre teşekkür etmek istiyorum. Böylesine güzel bir ülkede kaliteli bir etkinlik organize edecekleri için de Türkiye Motosiklet Federasyonu’na başarılar diliyorum” diye kunuştu.

BOZTEPE: BİZ DİREKT BİRİNCİLİKLE BAŞLADIK

Geçen sene ilki yapılan organizasyonla çok hızlı bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, “Bundan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorduk. Bu etkinliğin devamında organizasyon firması tarafından yapılan anketlerde katılan tüm yarışmacılar tarafından Afyonkarahisar’ın en iyi organizasyon yapan yer seçilmesi bizi mutlu etti. Ümit ediyoruz ki almış olduğumuz bu liderliği bundan sonra başka ülkelere kaptırmamak. Bütün çabamızı bu amaçla yürütüyoruz. Bir hedef koyarsınız birinciliğe doğru gidersiniz ama biz direkt birincilikle başladık. Dolayısıyla o birinciliğin devamını getirebilme amacıyla çok ciddi çalışmalara başlanmış durumdayız. Bu anlamda da ilk lansmanımızı Almanya’daki etap içerisinde gerçekleştiriyoruz. Her şeyden önce Türkiye Motosiklet Federasyonumuza çok teşekkür ediyorum. Hem etkinliğin Afyon’a verilmesi konusunda hem de ilk etap olmasına rağmen yaklaşık 15 bin seyirci ile başladı. Bizim için çok büyük bir önemi var çünkü termal ve gastronomi anlamında turizm merkezi haline gelmeye çalışıyor Afyonkarahisar. Bu tip uluslararası etkinlikler vesilesiyle çabalamış olduğumuz diğer turizm potansiyellerini de uluslararası misafirlerimize tanıtma imkanı bulacağız. Geçen sene de otellerimizin tamamı yaklaşık 15’i 5 yıldızlı olmak üzere, 50’ye yakın oteli gelen misafirlerimize ayırdık. Bu vesileyle termalimizi, tarihimizi ve lezzetlerimizi tanıttık’’ diye konuştu.

ÖNER: MOTOSİKLET TUTKUNLARINI AFYONKARAHİSARIMIZA BEKLİYORUZ

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner ise yaptığı açıklamada, “Almanya’da, Afyonkarahisarımızda 6-7-8 Eylül’de yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası’nın tanıtımı için bulunuyoruz. Buradaki ortamı gördük gerçekten heyecan verici. Bunun en güzelini tüm motosiklet tutkunlarıyla birlikte Afyonkarahisarımızda beraber yaşayalım istiyoruz. Afyonkarahisarımıza gelince, sadece motosiklet ile ilgili değil, Frig Vadisi, kaplıcaları; gelecek misafirlerimizi sürprizler bekliyor olacak. Hoşça vakit geçireceklerini umut ediyorum. Geçen sene yapılmış olan motosiklet pistimiz, alanımız birincilik ödülünü aldı bu organizasyonlar içinden. Emeği geçen federasyon yetkililerini tebrik ediyorum. Ayrıca bu senenin bir önemi de bu şampiyonanın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde yapılacak olması. Tüm herkesi Afyonkarahisarımıza bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Öte yandan Afyonkarahisar’da yapılacak 4 farklı sınıfta birinci olan sporculara Türkiye tatili hediye edilecek. MXGP, MX2, WMX ve EMX2T sınıflarının kazananları, Bodrum Rebis Otel’de muhteşem bir tatilin tadını çıkaracakalar.


Bu sayfa 701 kez okundu

RESİMLER