Anıl Tetik Gözünü Avrupa'ya Dikti

Anıl Tetik Gözünü Avrupa'ya Dikti

Geçen sene ilk sezonunda 600 cc C kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Anıl Tetik, 19 yaşında motosikletle tanıştıktan sonra gelen başarıların tesadüf olmadığını belirterek, “İnanılmaz ve çok güzel duygular yaşıyorum. Geçen senenin ardından bu seneyi de şampiyon olarak tamamladım. Annem ve babam son yarışıma gelerek bana büyük destek verdi. Onların sürekli benim yanımda olmaları beni çok
mutlu ediyor. Sezonun bitmesinden dolayı üzüntülüyüm. Ama bu seneyi 600 cc B şampiyonu olarak kapatmak beni çok mutlu etti” diye konuştu.

Sezonu altıda altı yapıp şampiyon olarak kapattığını kaydeden genç yarışçı, gelecek sene artık yurt dışında daha fazla mücadele etmek istediğini belirterek, “Hedefim bundan sonra yurtdışında yarışmak. Gelecek sene tek düşüncem Türk bayrağını Avrupa’daki pistlerde dalgalandırmak. Bu sene aslında bunu biraz gerçekleştirdim.
Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda 600 cc sınıfında birinci oldum. Türkiye’de de ikinci şampiyonluğumu kazandım. Artık Almanya ve İtalya gibi ülkelerde dünya sıralaması için mücadele etmek istiyorum” dedi.

Bu sayfa 6291 kez okundu