Avrupa ve Balkan Şampiyonaları Edirne'de

Avrupa ve Balkan Şampiyonaları Edirne'de

Avrupa 65&85 Motokros, BMU Avrupa Motokros ve Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonaları ilk kez Edirne’de düzenlenecek.

Edirne, genç yarışçıların mücadele ettiği Avrupa 65 & 85 cc Motokros Şampiyonası ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Avrupa Motokros Şampiyonasına 21-22 Mayıs tarihlerinde ev sahipliği yapacak. Edirne Valiliği destekleriyle yapılacak yarışmaya Balkan ülkeleri Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Arnavutluk, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Moldova ve KKTC’den sporcular katılacak.

ÜÇ FARKLI ŞAMPİYONA BİR ARADA

Edirne Motor Sporları Kamp ve Karavan Merkezi’nin Motokros Parkurunda yapılacak şampiyonada, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en hızlı genç yarışçıları start demirine sıralanacak. Genç sporcuların mücadele ettiği Avrupa 65&85 Motokros Şampiyonası'nın üçüncü ayak yarışı, BMU Avrupa Motokros Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışı ve Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışında sporcular ödül kürsüsüne çıkmak için ter dökecek.

10 FARKLI SINIFTA KUPA MÜCADELESİ

Şampiyonalara, Türkiye'nin tanınmış birçok motokrosçusunun yanı sıra yurtdışından da iddialı sporcular katılacak. 10 farklı kategoride; MX, MX1, MX2 (Junior), MX125, MXSenior, Veteran, 50cc, 65cc, 85 cc ve Kadınlarda düzenlenecek şampiyona, 21 Mayıs Cumartesi günü antrenman ve sıralamalarla başlayacak. Aynı gün Senior, MX ve minik sporcuların yer aldığı 50 cc sınıflarının ilk etap yarışları yapılacak. Yarışçılar, 22 Mayıs Pazar günü ise iki etap halinde start demirine sıralanacak.

 

EDİRNE YARIŞ PROGRAMI Tıklayın


Bu sayfa 129 kez okundu