Ayazini'de Muhteşem Sezon Kapanışı

Ayazini'de Muhteşem Sezon Kapanışı

Türkiye Ayazini Enduro ve ATV Şampiyonası'nın 4. ayak yarışları, tarihi Frig Vadisi'nin bulunduğu Afyonkarahisar'ın Ayazini köyünde yapıldı. Sporcular Frig Vadisi'ndeki özel parkurda birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilen Türkiye Ayazini Enduro ve ATV Şampiyonası yarışları öğle saatlerinde başladı. Şampiyona tarihi yaklaşık 3 bin yıl öncesine dayanan Frig Vadisi'nin kalbi olarak da nitelendirilen Ayazini Köyü'nde düzenlendi. Özel olarak oluşturulan pist alanında 100'e yakın sporcunun katıldığı şampiyonada yarışçılar kıyasıya mücadele etti. Yarışlara Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, özellikle Ayazini köy sakinleri de mücadeleleri büyük bir heyecanla izledi. Sporcular, binlerce yıllık tarihi bir mekanda yarışmaktan oldukça mutlu olduklarını belirterek, parkurların oldukça zorlu ve eğlenceli olduğunu da kaydettiler.

Türkiye Ayazini Enduro ve ATV Şampiyonası'nda ilk üçe giren sporculara kupalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcları Mehmet Boztepe, Mehmet Keklik, İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır, Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik ve Ayazini Muhtarı Bekir Yılmaz verdi.

2021 YILININ ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

2021 yılında EnduroGP ve E3 sınıfında Bayram Uysal (AEMK), E1 sınıfında Deniz Memnun (Sarıyer), E2 sınıfında Rafet Karakuş (AVMK), EB sınıfında İbrahim Duraman (FOSK), EG sınıfında Anıl Özşeker (BEMK), EV sınıfında Erdem Gülüş (FOSK), EC sınıfında Salih Çarpışantürk ve Kadınlar sınıfında da İrem Ertüzün şampiyon olurken, Fethiye Orman Spor Kulübü’de sezonu birincilikle tamamladı.

ATVGP ve Sınıf2’de Görkem Gül (Ferdi), Sınıf1’de Haktan Özkul (BAMOS), Sınıf3’te Hüseyin Can Şimşek şampiyonluklarını ilan ederlerken, kulüp sıralamasında ise Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü birinciliği elde etti.

 

ENDURO GP

1. Bayram Uysal, 2.Deniz Memnun, 3.Anıl Özşeker

E1 SINIFI

1.Deniz Memnun, 2.İzzet Kazdal, 3.Sinan Ordu

E2 SINIFI

1.Rafet Karakuş, 2.Murat Yazıcı, 3.Süleyman Aydın

E3 SINIFI

1.Bayram Uysal, 2.İslam Yıldız, 3.Mustafa Akkurt

EB SINIFI

1.Nurdoğan Kuzu, 2.Sezgin Yıldız, 3.Soner Metin

EGENÇ SINIFI

1. Anıl Özşeker, 2.Doğukan Duraman, 3.Mert Koç

E VETERAN SINIFI

1.Mehmet Okuyan, 2.Ali Baydaş, 3.Hüseyin Neziroğlu

EC SINIFI

1.Murat Can Köse, 2.Salih Çarpışantürk, 3.Mert Pehlivanoğlu

 

ATV GP

1.Ahmet Özgül, 2.Görkem Gül, 3.Burak Kaya

SINIF-1

1.Mithat Cankaya, 2.Haktan Özkul, 3.Recep Yatgın

SINIF-2

1.Ahmet Özgül, 2.Görkem Gül, 3.Burak Kaya


Bu sayfa 836 kez okundu

RESİMLER