Azdavay'da Muhteşem Hafta Sonu

Azdavay'da Muhteşem Hafta Sonu

Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kastamonu Valiliği, Azdavay Kaymakamlığı ve Azdavay Belediyesi tarafından desteklenen Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali kapsamında Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 2. Ayak yarışları yapıldı. Suğla Yaylası'ndaki Motor ve Doğa Sporları Merkezi'nde Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali kapsamında gerçekleştirilen yarışlara, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, Azdavay Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, İl Gençlik ve Spor Müdürü Erdoğan Akbıyık, Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik Asbaşkanı Ogün Baysan, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ile kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
TRTSPOR'dan tüm dünyaya canlı yayınlanan şampiyonanın son gününde yağmur nedeniyle kayganlaşan zeminde zor anlar yaşandı. Yarışma sonunda düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara il protokolü tarafından ödülleri takdim edildi.

YARIŞLARDA HEYECAN TAVAN YAPTI
Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, yarışları sorunsuz şekilde tamamladıklarını belirterek, şunları söyledi: "Bu tarz yarışlar Afyonkarahisar, Bursa'da, Düzce'de, İzmir'de ve Azdavay'da yapılıyor. Büyük illerin yanında 3 bin 600 nüfusu olan Azdavay'da bu organizasyonu gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz küçücük bir ilçeyiz ama bu yarışlarda son iki yılda Valimiz, Belediye Başkanımız bize destek vermemiş olsa bunu gerçekleştirebilmemiz mümkün değil."

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, yarışları güzel şekilde tamamladıklarını belirtti. Yarışların dün güzel bir havada gerçekleştiğini anlatan Baysan, "Yağış nedeniyle zemin biraz kayganlaştı. Genel itibarıyla yarışlar çok iyi gitti." dedi.

SINIFLARINDA DERECEYE GİREN İSİMLER
GP SINIFI
1 - Emre Coşar-KEMK (KTM)
2 - Burak Akbulut-AEMK (KTM)
3 - Rafet Karakuş-AVMK (KTM)
PRESTİJ SINIFI
1 - Emre Coşar-KEMK (KTM)
2 - Burak Akbulut-AEMK (KTM)
3 - Burak Özdemir-KEMK (KTM)
UST SINIFI
1 - Çağrı Aslan-AEMK (KTM)
2 - Murat Akın-EMSK (Husqvarna)
3 - Gökhan Kart-FOSK (Husqvarna)
GENÇLER SINIFI
1 - Efe Ünekçetin-UMOK (KTM)
2 - Kerem Peya-Kartepe (Husqvarna)
3 - Cemil Çakar-Kartepe (KTM)
VETERAN SINIFI
1 - Nazmi Malkoç-İZMOK (KTM)
2 - Hüseyin Neziroğlu-Kartepe (KTM)
3 - Özkan Özkan-Ayazdere (KTM)
HOBİ SINIFI
1 - Zacharia Millward-Sarıyer (BETA)
2 - Emre Dirik-Kartepe (BETA)
3 - Ali Çıragöz-AEMK (Husqvarna)


Bu sayfa 1133 kez okundu

RESİMLER