Bahattin Sofuoğlu Dünya Üçüncüsü

Bahattin Sofuoğlu Dünya Üçüncüsü

Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden genç sporcumuz Bahattin Sofuoğlu sezonu üçüncülükle tamamladı.

Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda adından söz ettiren Bahattin Sofuoğlu, Portekiz'deki son yarışta elde ettiği puanla dünya 3'üncüsü oldu. Biblion Motoxracing Yamaha takımıyla Türkiye'yi temsil eden milli sporcu, Portekiz'de 4 bin 182 metre uzunluğundaki Estoril Pisti'nde şampiyonanın son ayağında ikinci yarışta piste çıktı. Genç milli motosikletçi Bahattin, son yarışı bitiş çizgisine çok az bir saniye kala 4. olarak bitirdi. Bu başarısıyla pilotlar klasmanında 142 puana yükselen Bahattin Sofuoğlu, şampiyonayı 3. sırada bitirerek bronz madalyanın sahibi oldu. Sofuoğlu, madalyasını FIM Başkanı Jorge Viegas'tan aldı.

Sofuoğlu, “Sezonum gerçekten iyi başladı ve şampiyonluğu kazanma potansiyeline sahiptik. Yine de ilk Aragon turunda epeyce puan kaybettik ve şampiyonada üçüncü olmayı hedefleyerek son hafta sonuna doğru yola çıktık. Portekiz’de bir podyum istiyorduk ve son viraja giderken üçüncü oldum. Ancak arkadaki rakiplerim beni yakaladı. Önümüzdeki yıl yine bLU cRU ile şampiyonluk için mücadele edeceğim. Ekibe, bLU cRU üyelerine ve tüm sponsorlarıma ve bana destek olan ve bana güvenen insanlara özellikle her zaman yanımda olan TMF Milli Takımlar Kaptanımız Kenan Sofuoğlu’na, destekleri için Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etmek istiyorum.” dedi.


Bu sayfa 1514 kez okundu

RESİMLER