Baja Troia Turkey'de Zirve Yazıcı'nın

Baja Troia Turkey'de Zirve Yazıcı'nın

Çanakkale’de düzenlenen Baja Troia Turkey'de Murat Yazıcı birinci oldu.

İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından Çanakkale’de organize edilen East European Tour Terrain Series’in 5. ayağı tamamlandı. Dört gün süren  Baja Troia Turkey'de motosiklet sınıfında Murat Yazıcı (KTM) ilk sırayı elde etti. Yazıcı’yı genel klasmanda Hasan Ayyıldız (Husqvarna) ve Süleyman Aydın (KTM) takip etti.

26 sporcunun start aldığı motosiklet kategorisinde M1 sınıfında Hasan Ayyılıdız (Husqvarna) birinci, Murat Korkmaz (KTM) ikinci ve Özay Bedizci (Husqvarna) üçüncü oldu. M2 sınıfında Murat Yazıcı (KTM) ilk sırayı elde ederken, Süleyman Aydın (KTM) ikinci ve Okan Tan’da (KTM) üçüncü sırada yer aldı. ATV sınıfında Emre Muharrem Sağlam (Canam) 4 gün sonunda zirvede yer alırken, Ertürk Yazıcı (Canam) ikinci ve Eren Kaynak’da (Polariz) üçüncülüğü elde etti.

Dört günlük yarışta, Türkiye, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve İsrail’den takımlar; 4×4 araçlar, buggyler, ATV ve UTV’ler ile motosikletlerle hem zorlu offroad etaplarını, hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat ettiler.


Bu sayfa 1201 kez okundu

RESİMLER