Bodrum'da Süper Final!

Bodrum'da Süper Final!

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın son etabı olan 4’üncü ayak yarışları Muğla’nın Bodrum ilçesinde gerçekleşti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Halikarnas Motor Sporları Kulübünce düzenlenen Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’na 45 sporcu katıldı. Final yarışlarını Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, ilçe protokolü ile binlerce yarışsever izledi.

Bodrum'un Kızılağaç mahallesinde bulunan motosiklet parkuru süper enduro için hazırlandı. Sporcular yarış çizgisinde asker selamı vererek start aldı. Kayaların üzerinden geçen yarışmacılar su, lastik ve zorlu virajlardan geçti. Güç ve dayanıklılığa bağlı olan yarışlarda zaman zaman ufak kazalarda meydana geldi. Sporcular, zor parkurları geçerken seyirciler ise alkışlarıyla destek verdi. Fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkarıldığı parkurda, bazı sporcular zor engelleri başarıyla geçerken, bazıları da zaman zaman zor anlar yaşadı.

 

ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Süper Enduro GP ve Prestij sınıflarında Emre Coşar (AEMK-Beta), Gençler sınıfında Şükrü Kabdan (İZMOK-Beta), Usta sınıfında Nurdoğan Kuzu (Kartepe-KTM), Hobi sınıfında Soner Metin (ABSK-Husqvarna) ve Veteran sınıfında Sinan Ordu (Kartepe-KTM) 2019 sezonunu şampiyon olarak tamamladılar. Kartepe Motosiklet Kulübü’de kulüpler sıralamasında seneyi birincilikle tamamladı.

En hızlı 20 sporcunun mücadele ettiği Süper Enduro GP’de Emre Coşar (AEMK-Beta) birinci olurken, Şaban Özdemir (BEMK-KTM) ikinci ve Gökhan Kart’ta (FOSK-Beta) üçüncü sırada yer aldı.

 

DÖRDÜNCÜ AYAK SONUÇLARI

PRESTİJ SINIFI

1.Emre Coşar (AEMK-Beta)

2. Murat Kökçü (AEMK-KTM)

3.Recep Bahadır Çaktı (Kartepe-Husqvarna)

USTA SINIFI

1.Gökhan Kart (FOSK-Beta)

3.Şaban Özdemir (BEMK-KTM)

1.Nurdoğan Kuzu (Kartepe-KTM)

 GENÇLER SINIFI

1.Şükrü Kabdan (İZMOK-Beta)

2.Doğukan Duraman (FOSK-Beta)

3.Muhammet Çetin FOSK-Beta)

HOBİ SINIFI

1.Yavuz Karaca (FOSK-Husqvarna)

2.Soner Metin (ABSK-Husqvarna)

3.Mehmet Aktaş (Kartepe-Husqvarna)

VETERAN SINIFI

1.Sinan Ordu (Kartepe-KTM)

2.Hüseyin Neziroğlu (Kartepe-KTM)

3.Fahrettin Altınkök (UMOK-Sherco)

 

 


Bu sayfa 1888 kez okundu

RESİMLER