Bulgaristan'da 5 Sporcumuz Ödül Kürsüsüne Çıktı

Bulgaristan'da 5 Sporcumuz Ödül Kürsüsüne Çıktı

Tayland, İspanya ve Bulgaristan’da düzenlenen şampiyonalarda 11 sporcumuz ülkemizi temsil etti. BMU Avrupa Pist ve Süpermoto Şampiyonalarında Ares Stefan Bengiç, Furkan Eryılmaz, Ömer Utku Karpuz, Baran Bulut Kocaman ve Selen Tınaz ödül kürsüsüne çıkma başarısı gösterdiler.

Balkan Motosiklet Birliği’nin düzenlediği BMU Avrupa Pist ve Süpermoto Şampiyonaları Bulgaristan’da yapıldı. Türkiye takımlar sıralamasında 3. sırada yer aldı. Dolna Mitropolia pistinde düzenlenen şampiyonalarda 8 sporcumuz ülkemizi temsil etti. BMU Avrupa Pist Şampiyonası SPP300 sınıfında Ares Stefan Bengiç ikinci olurken aynı sınıfta mücadele eden Ömer Utku Karpuz üçüncülüğü elde etti.

Hızlı isimlerin yer aldığı SSP sınıfında ter döken Furkan Eryılmaz, iyi bir yarış çıkartarak bu sınıfta ikinci oldu. F1000 sınıfında Harun Akgün 18. Abdullah Köken 22., SBK sınıfında da Yunus Erçelik 10. sırada yer aldı.

Dokuz ayaktan oluşan 2019 BMU Avrupa Pist Şampiyonası SPP300 sınıfını Ares Stefan Bengiç üçüncü sırada tamamlarken, SPP sınıfında ise Furkan Eryılmaz dördüncü sırada yer aldı.

KOCAMAN VE TINAZ KÜRSÜDE

Dolna Mitropolia pistinde yapılan BMU Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda 85 cc sınıfında Baran Bulut Kocaman rakiplerini geçerek ikinci oldu. Şampiyonada 65cc sınıfında mücadele eden Selen Tınaz ise üçüncülüğü elde etti.

TAYLAND’DA SICAK HAVA DENİZ ÖNCÜ’YÜ ZORLADI

Milli sporcumuz Deniz Öncü, Moto3 Dünya Şampiyonası’nın Tayland ayağında oldukça sıcak havada yapılan yarışta 15. oldu. Buriram şehrindeki Uluslararası Chang (4,6 km) pistinde yapılan yarış esnasında pist sınırlarını aştığı için 43 saniye ceza alan genç sporcumuz 19. sıraya geriledi. 16 yaşındaki sporcumuz, yoğun sıcağa rağmen başarılı bir yarış performansı sergiledi.

KTM Ajo takımı pilotu, “Koşullara rağmen iyi bir gün oldu. Sıcaklık çok yüksek olduğu için yarış zor geçti. Yarışı 15. sırada bitirdik. Ancak yarışma sonunda beni 19. sıraya düşüren uzun bir tur cezası aldım. Şimdi gelecekte ilerlemeye devam etmek için çalışmaya devam etmeliyiz.” dedi.

KADİR ERBAY 11., ASRIN RODİ PAK 14. SIRADA KALDI

Asya Yetenek Kupası’nda ülkemizi temsil eden 13 yaşındaki sporcumuz Kadir Erbay Tayland’da iki yarışa çıktı. Uluslararası Chang (4,6 km) pistinde Cumartesi günü yapılan yarışta Erbay 11. oldu. Pazar günü 16 tur üzerinden yapılan ikinci yarışta ise genç sporcumuz 16.lıkta kaldı.

İspanya Superbike Şampiyonası ESBK’da ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Asrın Rodi Pak, sezonun 7. yarışında yeni takımı Tack Kawasaki ile mücadele etti. Navarra pistinde yapılan 17 turluk yarışı genç sporcumuz 14. sırada tamamladı.

 

 

BMU AVRUPA PİST ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN Tıklayınız

BMU AVRUPA SÜPERMOTO GENEL KLASMAN Tıklayınız

 


Bu sayfa 330 kez okundu

RESİMLER