CF Moto 250 Cup Seçmeleri Yapıldı

CF Moto 250 Cup Seçmeleri Yapıldı

Uğur Motorlu Araçlar ve Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliği ile ilk kez gerçekleştirilen “CF Moto 250 Cup” için ilk seçmeler Afyonkarahisar'da yapıldı.

Geleceğin yarışçılarının yetişeceği CF Moto 250 Kupası seçmeleri Türkiye genelinden 85 başvuru arasından kabul edilen 50 genç yeteneğin katılımı ile Afyon Motor Sporları Merkezi’nde düzenlendi. Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan’ın koordinatörlüğünde TMF Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ile milli sporcular Şakir Şenkalaycı ve Galip Alp Baysan gözetmenliğinde yapılan seçmelerde genç yarışçı adayları bütün hünerlerini sergilediler.

Daha önce profesyonel olarak pist yarışlarına katılmayan gençleri teste tabi tuttuklarını kaydeden TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, “CF Moto 250 Kupası seçmelerine 13 ile 18 yaş aralığında 50 gencimizi davet ettik. Aralarında seviye olarak geride olan 20 genç arkadaşımızı eledik. İkinci bir eğitim ve elememiz daha olacak. Burada başarılı olan 15 kişi, 250 NK Kupası yarışına katılmaya hak kazanacak. Yetenekli gençlerimiz, daha sonraki süreçte profesyonel sporcularımız ve koçlarımız tarafından eğitilecek. Bir yıl boyunca sürecek bu eğitimlerde kullanılacak motosiklet, kıyafet, kask gibi bütün ekipmanlar CF Moto tarafından karşılanacak. CF Moto’ya bize ve gençlerimize bu imkanı verdiği için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Dünyada kendi kategorisinde lider olan CF Moto sponsorluğunda ülkemizdeki yetenekli gençler ‘CF Moto 250 Kupası’ ile hayallerine kavuşacak. Geleceğin yarışçılarının hazırlanacağı kupada, seçilen 13-18 yaş aralığındaki tüm gençlere doğru motosiklet kullanma ve yarış eğitimleri verilecek.

İkinci seçmeler 20-21 Nisan tarihlerinde Uşak'ta düzenlenecek.

 

20 NİSAN CUMARTESİ

ALİ TAN DEMİRALAY, BATUHAN BAYRAKLI, BERK ERDOĞAN, DENİZ ARSLAN, DOĞUKAN BAŞARAN, EMİRHAN ÖZDEMİR, HÜSEYİN KUMOVA, İSMAİL KARGA, KAMİL BÜYÜKBAHÇECİ, MEHMET MURAT ÖZİLHAN, MEHMET TUNAHAN KAYA, MİKAİL KARGA, MUSA UĞUR BUDAK, MUZAFFER YAVUZ, ZEYNEL BARAN ANAR

21 NİSAN PAZAR

AHMET EFE ÇETİNDAĞ, BARIŞ TUNA, BURAKHAN YANKAÇ, DUHA CAN GÜDER, EGEMEN TEKELİ, ENGİN YASİN AKDEMİR, FURKAN AHMET YELES, HALİL İBRAHİM KURU, MERT ALİ KOCABAL, MERT TAŞ, MUHAMMET ENES ÇETİN, SONER SEZER, TARIK GÖNÜLTAŞI, YİĞİT ALİ SELEK, YUSUF EREN ÖĞRETİCİ


Bu sayfa 1288 kez okundu

RESİMLER