Can Öncü 16. Asrın Rodi Pak 11. Oldu

Can Öncü 16. Asrın Rodi Pak 11. Oldu

Milli sporcumuz Can Öncü Moto3’ün Hollanda yarışında 16., Asrın Rodi Pak’da ESBK’da 11. oldu.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporcumuz Can Öncü, Hollanda yarışında 16. oldu. Dünya Moto3 Şampiyonası’nda sezonun 8. Ayağı Assen pistinde (4,5 km) düzenlendi. Red Bull KTM Ajo takımıyla dünya şampiyonasında yer alan Öncü, cezası nedeniyle (17) 6 sırada gerinden yarışa 23. cepten start aldı. Ön grupla aynı tempoda yarışı götüren genç sporcumuz, 22 tur sonunda damalı bayraktan 16. sırada geçti.

Hollanda yarışı sonunda Öncü, “Harika bir yarıştı. Hızlı grubun arkasında olsak da, onlara ulaşabilecek grupta kalmayı başardım. Ne yazık ki, başka bir yarışçıdan kaçınmaya çalışırken, uzun bir tur cezası ile turu tamamlamak zorunda kaldım. Neyse, mutluyum çünkü geri dönüp puan pozisyonları için mücadele etmeyi başardık. Sağlam bir iş yaptık ve bu şekilde çalışmaya devam etmeliyiz.” dedi.

 

RODİ PAK ESBK’DA GELİŞİM GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

İspanya Superbike Şampiyonası ESBK’da ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Asrın Rodi Pak, Valensiya’da yapılan yarışı 11. sırada tamamladı. Ricardo Tormo Pisti'nde aşırı sıcak havada yapılan sezonun üçüncü yarışında Pak zorlansa da mücadeleyi 11.likle bitirmeyi başardı.

"Benim için hayatımın en zor yarışıydı. Çünkü yüksek sıcaklıklar bizi çok zorladı. Takımdaki herkes hafta sonu çok çalıştı ve yapmış oldukları büyük iş için onlara teşekkür ediyorum. ESBK’da en iyi sonucumu aldım ve bir sonraki yarış daha da üst sıralara çıkacağım." diye konuştu.


Bu sayfa 260 kez okundu

RESİMLER