Can Öncü Moto3 İçin Hazır

Can Öncü Moto3 İçin Hazır

Milli sporcumuz Can Öncü’nün ülkemizi temsil edeceği Moto3 Dünya Şampiyonası'nda sezon 08-10 Mart tarihlerinde Katar’da açılacak. KTM Ajo takımıyla şampiyonada yarışacak genç sporcumuz 5.380 metre uzunluğundaki Losail Pisti’nde çıkacağı ilk yarışta zirveyi hedefliyor. 15 yaşındaki Öncü, Moto3 tarihinin en genç sporcusu olurken, Şampiyonanın açılış yarışı 08 Mart Cuma günü serbest antrenmanlarla start alıp, 09 Mart Cumartesi günü sıralamalarla devam edecek. 10 Mart Pazar günü saat 17:00’da Moto3 Dünya Şampiyonası'nda ilk yarış start alacak.

İlk yarış için heyecanlı olduğunu belirten Can Öncü, “Sezonun ilk yarışı için çok heyecanlıyım. Kış aylarında yaptığımız tüm testlerden sonra artık harekete geçmeye hazırız. İlk sezonumun olduğunun bilincindeyim. Bir çaylak sürücü olarak  hala öğreneceğim çok şey var. Özellikle açılış yarışlarında çok çalışmak zorunda kalacağız. Ancak KTM Ajo takımı ile her zaman daha iyi hissediyorum. Sezonun nasıl geçeceğini hep birlikte göreceğiz. İyi sonuçlar almak için elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

Geçen sene Valencia GP'de Red Bull KTM Ajo takmıyla yarışan Can Öncü, Dünya Şampiyonası tarihinin en genç kazanan sporcu rekorunu kırmıştı.

 


Bu sayfa 412 kez okundu