Can Öncü İspanya'da Siftah Yaptı

Can Öncü İspanya'da Siftah Yaptı

İspanya’da yapılan FIM Dünya Gençler Şampiyonası’nın beşinci ayak yarışında milli sporcumuz Can Öncü ilk kez 3. olurken, ikizi Deniz Öncü ise 7.’likte kaldı. Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) Dünya Gençler Şampiyonası’nın beşinci ayak yarışları İspanya’nın Motorland Aragon Pisti'nde düzenlendi. Red Bull KTM Ajo takımıyla mücadele eden milli sporcularımız iyi bir yarış çıkarırken, Can Öncü ilk kez ödül kürsüsüne çıktı. Rakipleriyle başa baş mücadele eden Can Öncü 15 tur sonunda damlı bayraktan 3. sırada geçti. Aynı yarışta start alan Deniz Öncü ise yarışı 7. sırada bitirdi.

CAN ÖNCÜ: ÇOK MUTLUYUM

İlk kez ödül kürsüsüne çıkan Can Öncü, "İlk podyumdan sonra nasıl hissettiğimi anlatacak hiçbir sözüm yok çok mutluyum. İlk tur benim için pek iyi değildi, çünkü birkaç pozisyon kaybettim ve çok uzaktaydım. Hızımın çok iyi olduğunu anladım ve mücadele vermeye başladım. Yarışı üçüncü olarak bitirdim. Bu haftasonu takımımız gerçekten müthiş bir iş çıkardı." diye konuştu.

Yarışı değerlendiren Deniz Öncü, "Yarışlar çok iyiydi, her ne kadar pratik seanslar ve eleme seansları sırasında sahip olduğum kadar güvendeydim. Aynı şekilde süremedim, bu yüzden daha fazla mücadele etmem gerektiğini biliyordum. Başlamak için iyi bir yer kazandım ama avntajımı kaybettim. Kalabalık bir grubun içindeydim ve ilerleyemedim. Bazı hatalar da yapınca yarışı yedinci sırada bitirdim. Jerez'de yapabileceğim en iyisini yapmaya çalışacağım" dedi.

İSPANYA YARIŞ SONUCU

1. Raul Fernandez (KTM) 30: 07: 790

2. Jeremy Alcoba (Honda) +0.006

3. Can Öncü (Red Bull KTM Ajo) +0.043

4. Ai Ogura (Honda) +0.044

5. Celestino Vietti Ramus (KTM) +0.051

7. Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) +4,773

 

MOTO3 DÜNYA GENÇLER ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU

1. Raul Fernandez (KTM) 124 puan

2. Manuel Pagliani (Honda) 96 puan

3. Jeremy Alcoba (Honda) 83 puan

4. Sergio Garcia (Honda) 71 puan

5. Aleix Viu (Honda) 60 puan

13. Can Öncü (Red Bull KTM Ajo) 33 puan


Bu sayfa 809 kez okundu

RESİMLER