Deniz, Moto3 Kariyerinin İlk Podyumuna Çıktı

Deniz, Moto3 Kariyerinin İlk Podyumuna Çıktı

Moto3 Dünya Şampiyonası'nın İspanya ayağında 3. olan milli motosikletçi Deniz Öncü, kariyerinde bu sınıfta ilk kez podyuma çıktı.

Milli sporcumuz Deniz Öncü, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Moto3 Dünya Şampiyonası'nda İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen yarışta, 12. cepten start aldı. Ay-yıldızlı motosikletçi, yarışın son turlarındaki kazalardan uzak durarak yarışı 4. sırada tamamladı ancak 3. sırada yarışı bitiren Jaume Masia'nın pist sınırlarını aşıp ceza almasının ardından 3. sıraya yerleşerek, podyuma çıktı.

İlk kez Moto3 Dünya Şampiyonası'nda üçüncü olan Deniz Öncü, ikizi milli motosikletçi Can Öncü'den sonra Moto3 sınıfında kupa kazanan ikinci Türk sporcu olarak kayıtlara geçti. TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu’da genç sporcumuzu İspanya’da yanlız bırakmadı.

Moto3 Dünya Şampiyonası'nın İspanya ayağını Sergio Garcia birinci, Jeremy Alcoba ikinci ve Deniz Öncü ise üçüncü sırada tamamladı.

İlk kez ödül kürsüüsüne çıkan Öncü, "Bugün ilk podyumumu Barcelona-Catalunya'da yaptığım için yarış hayatımın en mutlu günlerinden biri. Bu benim için çok şey ifade ediyor. Bu yıl çok çalıştık. Katar'daki iki yarış dışında her zaman podyum için savaşıyordum. Ancak yarışın şanssız kısmı her zaman yanımdaydı. Yani, bir şey eksikti. Bu hafta sonu, her şey yolunda gitti ve ben şanslıydım. Kelimelerin içinde kayboluyorum ve gerçekten mutluyum, bu inanılmaz”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Deniz Öncü'nün podyuma çıkmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Deniz Öncü'nün başarısı bizi çok mutlu etti. Bu sonuçları alacağımızı bekliyorduk. Biz sporcularımıza güveniyoruz. Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve diğer sporcularımızla dünya pistlerinde ay-yıldızlı bayrağımızı başarıyla dalgalandırmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

 


Bu sayfa 111 kez okundu

RESİMLER