Deniz Öncü, Red Bull KTM Tech3'e Katıldı

Deniz Öncü, Red Bull KTM Tech3'e Katıldı

Milli sporcumuz Deniz Öncü, 2020 sezonunda Red Bull KTM Tech3 takımıyla Dünya Moto3 Şampiyonası’nda mücadele edecek. Genç sporcumuz eski Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile birlikte Red Bull KTM Tech3 takımıyla sözleşme imzaladı.

16 yaşındaki genç yeteneğimiz, “Red Bull KTM Tech3 ile Moto3 Dünya Şampiyonası'na katıldığım için çok mutluyum. Her zaman tam zamanlı olarak Moto3’te olmak istemişimdir. Gerçek olan bir rüyadayım. Gelecek sene her yarışta gelişmek istiyorum ve bunun için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bana bu şansı verdiğin için takım müdürüm Hervé Poncharal'a teşekkür ederim” dedi.

Red Bull KTM Tech3 Takımm Müdürü Hervé Poncharal, “Sonunda Moto3 ekibimizin dizilişinin tamamını açıklayabiliriz ve Deniz Öncü'nün Ayumu Sasaki ile takım arkadaşı olacağını söylemekten gurur duyuyoruz. Bu iki sürücü çok genç, çok yüksek bir potansiyele sahip. Gelecek vaat eden Şampiyonlar için Moto3'te bu hepimiz için çok heyecan verici bir sezon olacak. Ancak bu bizim için de ilginç olacak, çünkü Tech3 ilk defa Moto3 sınıfına giriyor. Red Bull KTM Tech3 için çok heyecan verici ve umarım başarılı bir proje olacak.” diye konuştu.


Bu sayfa 1167 kez okundu