Deniz Öncü Sezonu 10.lukla Tamamladı

Deniz Öncü Sezonu 10.lukla Tamamladı

Dünya Moto3 Şampiyonası’nın son ayak yarışı Portekiz’de yapılırken, milli sporcu Deniz Öncü mücadeleden 10.lukla ayrıldı.

Milli sporcu Deniz Öncü’nün yer aldığı Dünya Moto3 Şampiyonası’nın final yarışı Portekiz’in Portimao şehrinde yapıldı. 4,6 km uzunluğa sahip Uluslararası Algarve pistinde düzenlenen yarışta Red Bull KTM Tech 3 takımında yer alan milli sporcu Deniz Öncü 11. çizgiden start aldı. Yarışın ilk bölümünde ön grupta yer alan 17 yaşındaki sporcu, kalan turlarda geriye düştü. Öncü, 21 tur süren yarışta damalı bayrağı 10. sırada görmeyi başardı.

Grande Prémio MEO de Portugal yarışının ardından Deniz Öncü genel klasmanda 50 puanla 17. sırada yer aldı.

Sezonun son yarışını değerlendiren milli sporcumuz Deniz Öncü, "Aslında oldukça duygusal bir yarıştı. Bu sezonu gerçekten bitirip, dört ay eve gitmek istemiyorum, çünkü kesinlikle sıkıcı olacak ve dürüst olmak gerekirse padoku özleyeceğim. İlk yarıştan son yarışa kadar büyük bir ilerleme kaydettik. Le Mans'ta olduğu gibi çok mücadele ettiğimiz bazı ayaklar vardı. Ancak her zaman geri dönmenin bir yolunu bulduk. Çok güçlüydük. Bu hafta sonu hata yaptığımız sıralama dışında da güçlüydük. Yarıştan çok keyif aldım. Son tur hatası bana çok pahalıya mal oldu. Çünkü orada 5.liği kaybettim. Son olarak tüm ekibime bu harika yıl için teşekkür etmek istiyorum.  2021 sezonunu da başlatmak için sabırsızlanıyorum." dedi.


Bu sayfa 1146 kez okundu