Dünya Motokros Şampiyonası'nda Çevre Duyarlılığı

Dünya Motokros Şampiyonası'nda Çevre Duyarlılığı

Dünya Motokros Şampiyonası'nda Afyonkarahisar'ın ev sahipliği yaptığı 18. ayak yarışlarında çevre duyarlılığı kapsamında Afyon Motor Sporları Merkezi'ne ağaçlar dikilirken, sporseverler alandaki çöpleri topladı.

Afyonkarahisar'da yapılan Dünya Motokros Şampiyonası'nda mücadele eden sporcuların adları Afyon Motor Sporları Merkezi'ne dikilen ağaçlara verildi. Milli sporcumuz Şakir Şenkalaycı başta olmak üzere Red Bull KTM Fabrika Takımı'ndan Jeffery Herlings, Rockstar Energy Husqvarna Fabrika Takımı'ndan Gautier Paulin ve Max Anstie, HRC Takımı'ndan Calvin Vlaanderen, Red Bull KTM Fabrika Takımını'ndan Jorge Prado, Honda RedMoto Assomotor Takımı'ndan Petar Petrov, Honda 114 Motorsport'tan Bas Vaessen ve JD Gunnex KTM Yarış Takımı'ndan Richard Sikya diken ağaçlara isimlerinin yazılı olduğu etiketleri yapıştırdı. Youthstream Başkan Yardımcısı David Luongo, FIM Avrupa Başkanı Dr. Wolfgang Srb, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ve TMF Genel Sekreteri Nargis Özgen sporcular eşlik etti.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, sporcular adına yarış alanına ağaçlar dikildiğini ifade ederek, "Parkura çıkacak her sporcu adına Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından onların anısına çevreye duyarlılık olsun diye ağaçlar dikildi. Bunu gelenek haline getireceğiz. Uluslararası yapacağımız şampiyonaların tamamında her yarışın yerli veya yabancı pilotu adına bir ağaç dikeceğiz. Sembolik bir şey ama çevreye duyarlılığı dünya önünde lanse etmek istiyoruz." dedi.


YARIŞ SEVERLERDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Dünya Motokros Şampiyonası'nda Afyonkarahisar'ın ev sahipliği yaptığı 18. ayak yarışlarında çevre duyarlılığı kapsamında sproseverler çöpleri topladı. Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, Dünya Motokros Şampiyonasını Afyonkarahisar'da gerçekleştirmenin onurunu yaşadıklarını söyledi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Özdemir, şöyle konuştu: "Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak biz motor sporlarını ve motosikleti çok seven bireyler olarak burdada çevremize vermiş olduğumuz desteği ve bilincide artırmak adına hemen seyir teraslarında bir çöp toplamayla ilgili vatandaşlarla bir araya geldik. Bu konuda belediyemizin böylesine güzel bir alanı spor merkezi olarak ayırmasından büyük bir onur ve gurur duyduk. Bu tür yerleri de temiz tutmak bizim boynumuzun borcu diyoruz. Tüm vatandaşlarımızı çocuklarımızı çevreyi temiz tutmaya davet ediyoruz."
Vatandaşlardan Levent Üner kendisinin belediye personeli olduğunu ve iki gündür yarışları izlediğini kaydetti. "Gördüğü eksiklerden bir tanesinin çevreye olan duyarsızlık" diyen Üner, "Yediğimiz içtiğimiz ürünleri hep yerlere atıyoruz. Çevremizi temiz tutmamız gerekiyor. Temiz tutmazsak çevre zaten bize geri dönüşüm olarak sellerle geri dönüşümü bize veriyor." diye konuştu. Nesrin Üner, "Çevremizi temiz tutmamız gerekiyor. Daha temiz bir Türkiye için temiz tutalım." dedi.


Bu sayfa 840 kez okundu

RESİMLER