Dünya Pistlerinde 5 Sporcumuz Yer Alacak

Dünya Pistlerinde 5 Sporcumuz Yer Alacak

2019 sezonunda düzenlenecek Dünya Şampiyonaları'nda Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve Kadir Erbay piste çıkacak.

DÜNYA SUPERBIKE ŞAMPİYONASI: TOPRAK RAZGATLIOĞLU

İlk senesinde Dünya Superbike Şampiyonası'nda dikkatleri üzerine çeken Toprak Razgatlıoğlu yeni sezonda TURKISH Puccetti takımıyla piste çıkacak. Dünya Şampiyonası’nda ilk kez bir takım Türk ismiyle anılacak. Milli sporcumuzun yer alacağı şampiyona, Avustralya (22-24 Şubat), Tayland (15-17 Marts), İspanya (5-7 Nisan), Hollanda (12-14 Nisan), İtalya (10-12 Mayıs), İspanya (7-9 Haziran), İtalya (21-23 Haziran), İngiltere (5-7 Temmuz), ABD (12-14 Temmuz), Portekiz (06-08 Eylül), Fransa (27-29 Eylül), Arjantin (11-13 Ekim) ve Katar’da (24-26 Ekim) organize edilecek.

MOTO3 DÜNYA ŞAMPİYONASI: CAN ÖNCÜ

Motosiklette geçen sezonun en başarılı ismi Can Öncü, Moto3 Dünya Şampiyonası'nda yoluna devam edecek. Milli sporcumuz, Katar (10 Mart), Arjantin (31 Mart), ABD (14 Nisan), İspanya (5 Mayıs), Fransa (19 Mayıs), İtalya (2 Haziran), Katalunya (16 Haziran), Hollanda (30 Haziran), Almanya (7 Temmuz), Çekya (4 Ağustos), Avusturya (11 Ağustos), İngiltere (25 Ağustos), San Marino (15 Eylül), İspanya (22 Eylül), Tayland (6 Ekim), Japonya (20 Ekim), Avustralya (27 Ekim), Malezya (3 Kasım) ve İspanya’da (17 Kasım) mücadele edecek.

DÜNYA GENÇLER ŞAMPİYONASI: DENİZ ÖNCÜ

Can Öncü'nün ikizi Deniz Öncü ise Dünya Gençler Şampiyonası ve Moto3 Dünya Şampiyonası'nda ter dökecek. Milli sporcumuz Temmuz ayından sonra Moto3 Dünya Şampiyonası'nda ikizi Can ile birlikte yarışacak. Dünya Gençler Şampiyonası; İspanya-Estoril (7 Nisan), İspanya-Ricardo Tormo (28 Nisan), Fransa (18 Mayıs), İspanya-Barcelona (9 Haziran), İspanya-Aragon (14 Temmuz), İspanya-Jerez (29 Eylül), İspanya-Albacete (13 Ekim) ve İspanya-Ricardo Tormo (10 Kasım) pistlerinde organize edilecek.

DÜNYA SUPERSPORT300 ŞAMPİYONASI: BAHATTİN SOFUOĞLU

Türkiye Süpermoto Şampiyonu Bahattin Sofuoğlu yeni sezonda Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek. Şampiyona; İspanya (5-7 Nisan), Hollanda (12-14 Nisan), İtalya (10-12 Mayıs), İspanya (7-9 Haziran), İtalya (21-23 Haziran), İngiltere (5-7 Temmuz), Portekiz (06-08 Eylül), Fransa (27-29 Eylül) ve Katar’daki (24-26 Ekim) pistlerde yapılacak.

ASYA YETENEK KUPASI: KADİR ERBAY

Ülkemizin 12 yaşındaki şampionlarından Kadir Erbay, Asya Yetenek Kupası'nda piste çıkacak. Asya Yetenek Kupası sırasıyla; Katar (8-10 Mart), Tayland (15-17 Mart), Malezya (14-16 Haziran), Japonya (18-20 Ekim) ve Malezya'da (1-3 Kasım) düzenlenecek.

 

DÜNYA SÜPERBİKE ŞAMPİYONASI YARIŞÇI LİSTESİ

54 TOPRAK RAZGATLIOĞLU (TÜRKİYE) TURKİSH PUCCETTİ RACİNG (Kawasaki)

1 Jonathan Rea (İngiltere) Kawasaki Racing Team WorldSBK (Kawasaki)

91 Leon Haslam (İngiltere) Kawasaki Racing Team WorldSBK (Kawasaki)

7 Chaz Davies (İngiltere) ARUBA.IT Racing / Ducati (Ducati)

19 Alvaro Bautista (İspanya) ARUBA.IT Racing / Ducati (Ducati)

22 Alex Lowes (İngiltere) Pata Yamaha WorldSBK Team (Yamaha)

60 Michael van der Mark (Hollanda) Pata Yamaha WorldSBK Team (Yamaha)

28 Markus Reiterberger (Almanya) BMW Motorrad WorldSBK Team (BMW)

66 Tom Sykes (İngiltere) BMW Motorrad WorldSBK Team (BMW)

21 Michael Ruben Rinaldi (İtalya) BARNI Racing Team (Ducati)

52 Alessandro Delbianco (İtalya) Althea Mie Racing Team (Honda)

2 Leon Camier (İngiltere) Moriwaki-Althea HONDA Racing Team (Honda)

23 Ryuichi Kiyonari (Japonya) Moriwaki-Althea HONDA Racing Team (Honda)

36 Leandro Mercado (Arjantin) Orelac Racing VerdNatura (Kawasaki)

50 Eugene Laverty (İrlanda) Team Goeleven (Ducati)

81 Jordi Torres (İspanya) Team Pedercini Racing (Kawasaki)

11 Sandro Cortese (Almanya) GRT Yamaha WorldSBK (Yamaha)

33 Marco Melandri (İtalya) GRT Yamaha WorldSBK (Yamaha)

 

MOTO3 DÜNYA ŞAMPİYONASI YARIŞÇI LİSTESİ

61 CAN ÖNCÜ (TÜRKİYE) Red Bull KTM Ajo (KTM)

5 Jaume Masia (İspanya) Bester Capital Dubai (KTM)

10 Dennis Foggia (İtalya) Sky Racing Team VR46 (KTM)

11 Sergio Garcia (İspanya) Estrella Galicia 0,0 (Honda)

12 Filip Salac (Çekya) Redox PruestelGP (KTM)

13 Celestino Vietti (İtalya) Sky Racing Team VR46 (KTM)

14 Tony Arbolino (İtalya) Team O (Honda)

16 Andrea Migno (İtalya) Bester Capital Dubai (KTM)

17 John Mcphee (İngiltere) Petronas Sprinta Racing (Honda)

19 Gabriel Rodrigo (Arjantin) Kommerling Gresini Moto3 (Honda)

22 Kazuki Masaki (Japonya) Boe Skull Rider (KTM)

23 Niccolo Antonelli (İtalya) Sic58 Squadra Corse (Honda)

24 Tatsuki Suzuki (Japonya) Sic58 Squadra Corse (Honda)

25 Raul Fernandez (İspanya) Angel Nieto Team (KTM)

27 Kaito Toba (Japonya) Honda Team Asia (Honda)

40 Darryn Binder G(.Afrika) CIP Green Power (KTM)

42 Marcos Ramirez (İspanya) Leopard Racing (Honda)

44 Aron Canet (İspanya) Max Racing Team (KTM)

48 Lorenzo Dalla Porta (İtalya) Leopard Racing (Honda)

54 Riccardo Rossi (İtalya) Kommerling Gresini Moto3 (Honda)

55 Romano Fenati (İtalya) Team O (Honda)

69 Tom Booth-Amos (İngiltere) CIP Green Power (KTM)

71 Ayumu Sasaki (Japonya) Petronas Sprinta Racing (Honda)

72 Alonso Lopez (İspanya) Estrella Galicia 0,0 (Honda)

75 Albert Arenas (İspanya) Angel Nieto Team (KTM)

76 Makar Yurchenko (Kazakistan) Boe Skull Rider (KTM)

77 Vicente Perez (İspanya) Reale Avintia Academy (KTM)

79 Ai Ogura (Japonya) Honda Team Asia (Honda)

84 Jakub Kornfeil (Çekya) Redox PruestelGP (KTM)

 

DÜNYA SUPERSPORT300 ŞAMPİYONASI YARIŞÇI LİSTESİ

54 BAHATTİN SOFUOĞLU (TÜRKİYE) Puccetti Junior Team (Kawasaki)

44 Marco Carusi (İtalya) Kawasaki Puccetti Junior Team (Kawasaki)

1 Ana Carrasco (İspanya) Kawasaki Provec WorldSSP300 (Kawasaki)

4 Marc Garcia (İspanya) DS Junior Team (Kawasaki)

81 Angel Heredia (İspanya) DS Junior Team (Kawasaki)

99 Francisco Gomez (İspanya) DS Junior Team (Kawasaki)

6 Robert Schotman (Hollanda) Kawasaki MOTORPORT (Kawasaki)

95 Scott Deroue (Hollanda) Kawasaki MOTORPORT (Kawasaki)

7 Eliton Gohara Kawakami (Brezilya) BCD Yamaha MS Racing (Yamaha)

25 Andy Verdoïa (Fransa) BCD Yamaha MS Racing (Yamaha)

36 Beatriz Neila (İspanya) BCD Yamaha MS Racing (Yamaha)

47 Ferran Hernandez Moyano (İspanya) BCD Yamaha MS Racing (İspanya) (Yamaha)

18 Manuel Gonzalez (İspanya) ParkinGO Team (Kawasaki)

27 Filippo Rovelli (İtalya) ParkinGO Team (Kawasaki)

71 Tom Edwards (Avusturya) ParkinGO Team (Kawasaki)

17 Koen Meuffels (Hollanda) KTM WorldSSP Team (KTM)

97 Maximilian Kappler (Almanya) KTM WorldSSP Team (KTM)

23 Paolo Giacomini (İtalya) GP Project (Kawasaki)

32 Alexandra Pelikanova (Çekya) GP Project (Kawasaki)

79 Tomas Alonso (Portekiz) GP Project (Kawasaki)

88 Bruno Ieraci (İtalya) GP Project (Kawasaki)

13 Dino Iozzo (G.Afrika) RT Motorsports by SKM (Kawasaki)

20 Dorren Loureiro (G.Afrika) RT Motorsports by SKM (Kawasaki)

22 Nick Kalinin (Ukrayna) RT Motorsports by SKM (Kawasaki)

55 Galang Hendra Pratama (Endonezya) Semakin Di Depan Biblion Motoxracing (Yamaha)

65 Jacopo Facco (İtalya) Semakin Di Depan Biblion Motoxracing (Yamaha)

41 Jan-Ole Jahnig (Almanya) Freudenberg KTM Junior Team (KTM)

72 Victor Steeman (Hollanda) Freudenberg KTM Junior Team (KTM)

24 Kevin Sabatucci (İtalya) Team Trasimeno (Yamaha)

64 Hugo De Cancellis (Fransa) Team Trasimeno (Yamaha)

28 Omar Bonoli (İtalya) Team Trasimeno (Yamaha)

19 Benjamin Tomas Molina Castellanos (Şili) TERRA e MOTO Team (Yamaha)

30 Daniel Blin (Polonya) TERRA e MOTO Team (Yamaha)

11 Kevin Arduini (İtalya) 2R Racing Team (Kawasaki)

82 Jack Hyde (Avusturya) 2R Racing Team (Kawasaki)

52 Oliver König (Çekya) Czech Talent Team - Willi Race (Kawasaki)

77 Vojtech Schwarz (Çekya) Czech Talent Team - Willi Race (Kawasaki)

44 Tom Bramich (Avusturya) RT Motorsports by SKM (Kawasaki)

9 Steffie Naud (Fransa) Flembbo Leader Team (Kawasaki)

14 Enzo De La Vega (Fransa) Flembbo Leader Team (Kawasaki)

66 Dion Otten (Hollanda) MTM Racing Team (Kawasaki)

69 Jeffrey Buis (Hollanda) MTM Racing Team (Kawasaki)

15 Manuel Bastianelli (İtalya) Prodina IRCOS (Kawasaki)

78 Joseph Foray (Fransa) Prodina IRCOS (Kawasaki)

8 Mika Perez (İspanya) Kawasaki Ninja 400 Scuderia Maranga Racing

21 Borja Sanchez (İspanya) Scuderia Maranga Racing (Kawasaki)

3 Mateo Pedeneau (Fransa) Team MHP Racing (Yamaha)

12 Romain Dore (Fransa) Team MHP Racing (Yamaha)

33 Kyrian Hartmann (Fransa) Team MHP Racing (Yamaha)

93 Adrien Quinet (Fransa) TGP Racing (Honda)

 

ASYA YETENEK KUPASI YARIŞÇI LİSTESİ

17-KADİR ERBAY (TÜRKİYE) / 28-06-2006

2-Rei Wakamatsu (Japonya) / 02-03-2006

3-Sho Nishimura (Japonya) / 15-11-2001

4-Afridza Syach Munandar (Endonezya) / 13-08-1999

5-Tachtakorn Buarsi (Tayland) / 26-03-2000

6-Warit Thongnoppakun (Tayland) / 13-04-1999

7-Muhammed Hildan Kusuma (Endonezya) / 18-03-2002

8-Ryosuke Bando (Japonya) / 28-12-2002

9-Muhammed Idil Fitri Bin Mahadi (Malezya) / 14-11-2002

10-Herjun Atna Firdaus (Endonezya) / 20-06-2004

11-Takuma Matsuyama (Japonya) / 09-11-2004

12-Jacob John Roulstone (Avustralya) / 04-02-2005

13-Muhammed Syarifudddin Bin Azman (Malezya) / 24-11-2001

14-Shoki Igarashi (Japonya) / 20-08-2002

15-Piyawat Patoomyos (Tayland) / 17-03-1999

16-Muhammed Adenanta Putra (Endonezya) / 21-04-2004

18-Harrison Samuel Voight (Avustralya) / 12-05-2006

19-Luke Power (Avustralya) / 30-11-2004

20-Abdul Gofar Mutakim (Endonezya) / 7-10-2004

21-M. Danial Syahmi Bin Ahmed Shahril (Malezya) / 23-11-2002

23-Kopchai Sae-Liw (Tayland) / 08-03-1999

 


Bu sayfa 3521 kez okundu