Dünya Şampiyonası'na Renkli Açılış

Dünya Şampiyonası'na Renkli Açılış

Bu yıl ikincisi Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın açılışı gerçekleştirildi. Şampiyona öncesinde düzenlenen açılışa; Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Youth Stream CEO’su David Luongo, FIM Motokros Direktörü Antonio Alia Portela ile Tim Gajser, Calvin Vlaanderen, Jeffrey Herlings, Jorge Prado, Tom Vialle, Pauls Jonass, Arminas Jasikonis, Thomas Kjer Olsen, Adam Sterry, Roan Van De Moosdijk, Darian Sanayei, Courtney Duncan, Gustavo Pessoa, Brian Moreau Mitch Harrison, Zach Pichon, Mitch Evans, Alberto Forato, Mattia Guadagnini, Francesco Galligari, Hutten Metaal, Anthony Rodriguez, Raivo Dankers, Micha-Boy de Waal, Lynn Valk, Manuel Jacopi, Nathan Renkens, Petar Petrov, Artem Guryev, Larissa Papenmeier, Anne Borchers ve çok sayıda davetli katıldı.

Geçen yıl başlatmış oldukları ve başarılı şekilde tamamladıkları organizasyonda bu yıl mutluluklarının aratarak devam ettiğini dile getiren Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, "Demek ki güzel bir iş yapılmış, bunun sonucu olarak da sayılar artarak devam ediyor. Tabii bunun bu aşamaya gelmesinde gerek kamu kurum ve kuruluşlarının gerek yöneticilerimizin başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı ile federasyonun sahip çıkmasının önemli bir katkısı var. Biz bu tür organizasyonu geçen yıl yaparak ilimizin konumunu bir üst lige çıkardık’’ dedi.

ZEYBEK: ÜLKE TANITIMI İÇİN BULUNMAZ BİR FIRSAT

Şampiyona gerek ülke tanıtımı gerekse ilin tanıtımı için bulunmaz bir fırsat olduğunu ifade eden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ‘’Cumhurbaşkanımıza özellikle teşekkür ediyoruz bu organizasyonu himayelerine aldılar. Bizi gerçekten rahatlattılar. Bu güzel organizasyonda yarışacak yarışmacılarımıza kazasız belasız yarış diliyorum’’ diye konuştu. Mehmet Baykan: ‘’Kazasız belasız yarışlar temenni ediyorum’’ Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, "Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile mesai ortaklığımız devam ediyor. Bu organizasyona Türkiye'yi, Bakanlığımızı, Cumhurbaşkanlığımızı inandırdı ve bugün Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde 2’nci Dünya Motokros Şampiyonası burada gerçekleşiyor. Kazasız belasız yarışlar temenni ediyorum’’ şeklinde konuştu.

TMF BAŞKANI UÇAR: TÜRK GENÇLİĞİNE VE SPOR TEŞKİLATINA YAKIŞIR BİR ORGANİZASYONUN ALTINA İMZA ATACAĞIZ

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ise "Geçen yıl bu organizasyonun başarısından dolayıdır ki; ülkemizdeki bütün güzelliklerin mimarı sayın Cumhurbaşkanımız bu yıl organizasyona himaye belgesi verdi. Artık Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen bir organizasyonun onurunu yaşıyor olduk. Umut ediyorum ki; gerek seyirci sayısı ve sportif performans itibariyle gerekse organizasyonun bütünü itibariyle Türk sporuna, Türk gençliğine ve spor teşkilatına yakışır bir organizasyonun altına imza atacağız’’ ifadelerini kullandı.

LUONGO: TÜRKİYE YARIŞINI SEVİYORUZ

Youthstream CEO'su David Luongo,  "MXGP ailesi adına herkesi yarışa davet etmek istiyorum. Bu muhteşem bir ülke ve bu yerin FIM Dünya Motokros Şampiyonası'na ev sahipliği yapması gerçekten şaşırtıcı. Muhteşem yapılar ve iyi hazırlanmış padok ile Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun bu etkinlikte gösterdiği çabaların altını çizmek istiyorum. Bu nedenle bizim taraftaki herkes Türkiye yarışından hoşlanıyor. MXGP Türkiye'nin hükümetten, Belediye Başkanından ve Cumhurbaşkanlığından destek alması büyük bir onur. Bu hafta sonu boyunca herkese Türkiye'de fantastik bir etkinlik diliyorum ”dedi.

FIM Motokros Direktörü Antonio Alia Portela,  "FIM adına, Afyonkarahisar'daki sıcak karşılama için teşekkür ediyorum. Öncelikle, Dünya Motokros Şampiyonası serisini bir kez daha Türkiye'ye getirenlere minnettarlığımızı sunmak isterim. Ayrıca, bu etkinliğin her detayda ne kadar tutkulu olduğunu görüyoruz. Yarış koşulları gerçekten iyi, hava harika ve yarışçılar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya hazırlar” diye konuştu.

 

Öte yandan NG Afyon Spor ve Motosiklet Festivali'de sponsor etkinlikleriyle başladı.


Bu sayfa 451 kez okundu

RESİMLER