Dünya Şampiyonası'nda Sezon Başlıyor

Dünya Şampiyonası'nda Sezon Başlıyor

Milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu’nun mücadele ettikleri FIM Dünya Superbike Şampiyonası serisi bu hafta sonu İspanya’da start alacak.

Dünya genelinde milyonlarca motor sporları hayranının yakından takip ettiği Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2021 sezonu, 21-23 Mayıs tarihleri arasında İspanya’nın MotorLand Aragon pistinde açılacak. TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu kendi sınıflarındaki Dünya Şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek.

Dünya Superbike Şampiyonası’nın favori isimleri arasında yer alan milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) İspanya ayağına şampiyonluk parolasıyla çıkacak. Şampiyonada 21 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlar, 22 Mayıs Cumartesi günü öğleden önce Superpole (sıralama), TSİ 15:00’da da hafta sonunun ilk yarışı yapılacak. 23 Mayıs Pazar günü TSİ 12:00’da Superpole Yarışı, TSİ 15:00’da ikinci yarış start alacak.

24 yaşındaki sporcumuz: "MotorLand Aragon pisti benim için hiç kolay olmadı. Geçen yıl takvimdeki diğer yarışlara kıyasla iyi sonuçlar alamadım. Ancak, bu yıl daha güçlü bir konumda olduğumu düşünüyorum. Çünkü fiziksel olarak kendimi çok iyi hissediyorum ve Aragon'daki en son testteki performansımız gerçekten iyi bir gelişme gösterdi. Bu yüzden hazır olduğumuzu düşünüyorum. Bu sezon ki hedefim, her zaman iyi bir pozisyon ve ödül kürüsüsü için mücadele etmek. Ama bu yıl daha fazla galibiyet için savaşmak istiyorum. Aragon’da bunun mümkün olmasını umuyoruz. Ancak olmazsa en iyi sonuçları almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Şimdi kendimi gerçekten güçlü hissediyorum ve ilk yarışın başlaması için çok heyecanlıyım.”

CAN ÖNCÜ VE BAHATTİN SOFUOĞLU’DA START ALACAK

Dünya Supersport Şampiyonası’nda ikinci sezonunu yaşayacak olan milli sporcumuz Can Öncü sezona iyi sonuçlarla başlamak istiyor. MotorLand Aragon pistinde yapılacak sezonun açılış ayağında Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu, 21 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. 22 Mayıs Cumartesi günü öğleden önce sıralamaya çıkacak olan Öncü, aynı gün TSİ 16:15’te ilk yarışta, 23 Mayıs Pazar günü ise TSİ 13:30’da ikinci yarışta mücadele edecek.

Geçen seneyi dünya üçüncülüğüyle kapatan milli sporcumuz Bahattin Sofuoğlu’nun mücadele ettiği Dünya Supersport 300 Şampiyonası’da MotorLand Aragon pistinde düzenlenecek. Şampiyonada Biblion Yamaha Motoxracing takımıyla ülkemizi temsil eden genç sporcumuz, 21 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlara çıkacak. 22 Mayıs Cumartesi günü sabah sıralamaya çıkacak olan Sofuoğlu, aynı gün TSİ 13:45’te ilk yarışta start alacak. Şampiyonada 23 Mayıs Pazar günü TSİ 16:15’te ikinci yarış yapılacak.


Bu sayfa 332 kez okundu