Dünya ve Avrupa Şampiyonası Start Aldı

Dünya ve Avrupa Şampiyonası Start Aldı

Dünya Kadınlar ve Avrupa Motokros Şampiyonası Afyonkarahisar’da yapıldı.

Avrupa OPEN Motokros Şampiyonası’nda (EMXOpen) birinciliği Honda'dan Davide De Bortoli 30:25:528'lik derecesiyle kazandı. İkinciliği KTM'den Tomasz Wysocki alırken üçüncülüğü Husqvarna'dan Simone Croci aldı.

Türkiye'den yarışan Batuhan Demiryol 6'ncı, Şakir Şenkalaycı 7'nci, Murat Başterzi 8'inci, Mehmet Çelik 9'uncu, Volkan Özgür 10'uncu, Ata Kahvecioğlu 11'inci, Berkay Kocakaya ise 12'inci oldu.

Bu sonuçlarla, Honda takımından Davide De Bortoli puanını 204'e çıkararak şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağladı. EMXOpen'da sezon 6'ıncı etabı olan MXGP of AFYON'daki yarış ile sezon tamamlanmış olacak.

 

KADINLARDA DUNCAN KAZANDI

Dünnya Kadınlar Şampiyonası (MXWomen TURKEY) yarışında birinciliği Kawasaki'den Courtney  Duncan 25:06:664 ile kürsüde birinciliğe ulaştı. GASGAS'dan Kiara Fontanesi ikinciliği, Yamaha'dan Nancy Van De Van ise üçüncülükle tamamladı.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, Irak Su Kaynakları Bakanı Mehdi Rashit Hamdani, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve çok sayıda hız tutkunu cumartesi günü Afyon Motor Sporlarında nefes kesen yarışları izledi. Dev organizasyonun 8. Ayağında düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın kazananları, kupalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, Irak Su Kaynakları Bakanı Mehdi Rashit Hamdani’den Kadınlar sınıfında dereceye giren yarışçılar da TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanları Ogün Baysan ve Mahmut Nedim Akülke'nin elinden aldı.

IRMAK YILDIRIM TARİHE GEÇTİ

Şampiyonaya Türkiye'den katılan milli sporcu Irmak Yıldırım mücadeleyi 25'inci sırada tamamladı. 16 yaşındaki genç sporcu MXWomen'da yarışan ilk Türk kadın yarışçı oldu.

Diğer yandan, İran da ilk kez yarışta Fahimeh Nematollahi tarafından temsil edildi.

Dünya Kadınlar ve Avrupa Motokros Şampiyonası’nın bir sonraki yarışları 7 Eylül Salı günü Afyonkarahisar’da yapılacak.

 


Bu sayfa 183 kez okundu

RESİMLER