Enduro Sezonu Bergama'da Açıldı

Enduro Sezonu Bergama'da Açıldı

Bergama Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Enduro ATV Şampiyonası'nın ilk ayak yarışı, 107 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun 2022 yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro ATV Şampiyonası’nın ilk ayağında sporcular, Kozak Yaylası'nın eşsiz doğal güzellikleri eşliğinde, dere ve patikalardan oluşan etaplarda kaya, çamur ve dik rampa geçişleri gibi doğal engellerle mücadele ettiler. 107 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışlar EnduroGP, E1, E2, E3, EB, EC, Gençler, Kadınlar ve Veteranlar kategorisinde, ATV branşında ise ATVGP, S1, S2 ve İki Çeker sınıflarında yapıldı. Sporcular zorlu Kozak Parkuru'nu ön sırada tamamlamak için kıyasıya mücadele etti.

Güzel havada yapılan ve çok sayıda vatandaşın izlediği yarışlarda, sporcular seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. Şampiyonanın sonunda dereceye giren sporculara Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, protokol üyeleri ve Türkiye Motorsiklet Federasyonu yöneticileri tarafından kupaları verildi.

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, sporun turizm ve tanıtım için vazgeçilmez olduğuna işaret ederek, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

 

ENDURO GP

1.Bayram Uysal (AEMK) 2.Anıl Özşeker (Ferdi) 3.Deniz Memnun (Sarıyer)

E1 SINIFI

1.Deniz Memnun (Sarıyer) 2.İslam Yıldız (STMOK) 3.Süleyman Aydın (ENDIST)

E2 SINIFI

1.Salih Çarpışantürk (Kartepe) 2.Murat Yazıcı (STMOK) 3.İzzet Kazdal (ENDIST)

E3 SINIFI

1.Bayram Uysal (AEMK) 2.Anıl Özşeker (Ferdi) 3.Rafet Karakuş (ENDIST)

EG SINIFI

1.Mert Koç (IZMOK) 2.Mehmet Emin Musaoğlu (IZMOK) 3.Emirhan Kurt (IZMOK)

EB SINIFI

1.Ömer Bulduk (AVMK) 2.Mert Pehlivanoğlu (BMK) 3.Kemal Deveci (AEMK)

EC SINIFI

1.Aykut Kızıltan (BMK) 2.Arif Şişman (Kartepe) 3.Ümit Kaya (FOSK)

EV SINIFI

1.Ali Baydaş (EMSK) 2.Recep Bahadır Çaktı (Kartepe) 3.Mehmet Okuyan (ENDIST)

EK SINIFI

1.Nazlıcan Aydın (AVMK) 2.İrem Ertüzün (Sarıyer) 3.Gökçen Kabaş (BAMOS)

 

ATV GP

1.İsrafil Akyüz (BAMOS) 2.Haktan Özkul (BAMOS) 3.Emre Muharrem Sağlam (SMYRNA)

S1 SINIFI

1.Haktan Özkul (BAMOS) 2.Fatih Şengül (Kartepe) 3.Osman Taylan (EMK)

S2 SINIFI

1.İsrafil Akyüz (BAMOS) 2.Emre Muharrem Sağlam (SMYRNA) 3.Emre Can Uzlaş (Ferdi)

S3 SINIFI

1.Murat Yatgın (ANMOT) 2.Halil Yatgın (ANMOT) 3.Mustafa Bedir (BAMOS)

 

BERGAMA YARIŞ SONUÇLARI Tıklayın

BERGAMA ATV YARIŞ SONUÇLARI Tıklayın

 

 


Bu sayfa 823 kez okundu

RESİMLER