Enduro Sezonu İstanbul’da Açılıyor

Enduro Sezonu İstanbul’da Açılıyor

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 19-20 Haziran tarihlerinde İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yapılacak.

Ülkemizde enduro yarış sezonu İstanbul’da 19-20 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası ile açılacak.

Sarıyer Motosiklet Kulübü tarafından organize edilecek Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın açılış yarışı, Kilyos Motokros Park’ta Covid19 salgınıyla mücadele kapsamında seyircisiz gerçekleştirilecek. Sporcular, 19 Haziran Cumartesi günü lastik, kaya, ağaç ve beton büzlerden oluşan yapay parkurda yarışa ön sırada başlamak için sıralamalarda ter dökecek. 20 Haziran Pazar günü endurocular başta Kros Test ve Enduro Testten oluşan parkurda hem zamanla hem de doğayla mücadele edecek. Sporcular, Kros test (1.700 metre) ve Enduro testte (5.500 metre) ara etaplarla birlikte toplam 21 km.lik özel parkuru geçecek. Yarış, E1, E2, E3, EGenç ve EB sınıflarında 4 tur (84 km), EC ve EVeteran sınıfında 3 tur (63 km) ve EKadın sınıfında da 1 tur (21) sürecek.

Enduro tutkunları gün boyunca; E1, E2, E3, EGenç, EB, EC, EVeteran ve EKadın sınıflarında; ATV branşından da S1, S2 ve S3 (iki çeker) sınıflarında ödül kürsüsüne çıkmaya çalışacak. 

 

TMF COVID19-BİLGİ FORMU / Mekaniker-İdareci Kaydı için tıklayınız

YARIŞ PROGRAMI  tıklayınız


Bu sayfa 949 kez okundu