Enduro Tutkunları Kartepe'ye Geliyor

Enduro Tutkunları Kartepe'ye Geliyor

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası bu hafta sonu Kocaeli ilinin Kartepe ilçesinde yapılacak.

Enduro sezonunun ikinci ayak yarışları Kartepe’de 2-3 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi’nin destekleriyle Kartepe Enduro Park Tesisleri'nin ekstrem parkurunda organize edilecek yarışta sporcular, 2  Temmuz Cumartesi günü lastik, kaya, ağaç, su ve beton büzlerden oluşan yapay parkurda yarışa ön sırada başlamak için start alacak. 3 Temmuz Pazar günü ise Ekstrem Test ve Enduro Testten oluşan parkurda hem zamanla hem de doğayla mücadele edecek sporcular, ara etaplarla birlikte yarışları tamamlamaya çalışacak. 


Sporcular, 32 km’lik parkurda 3 tur atarak toplam 96 km sonunda ödül kürüsüne çıkmayı hedefleyecek. Enduro tutkunları; E1, E2, E3, EB, EC, Gençler ve Veteran sınıflarında, ATV klasmanında ise S1, S2 ve S3 sınıflarında ter dökecek. 
Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nda sezonun ikinci yarışı bir çok enduro tutkununu Kartepe’de buluşturacak. Yarışlara ev sahipliği yapacak Kartepe Enduro Tesisleri hafta sonu boyunca binlerce yarışseveri konuk edecek.

 

KARTEPE YARIŞ PROGRAMI Tıklayın


Bu sayfa 583 kez okundu