Enduro Tutkunları Kemer'de Buluşacak

Enduro Tutkunları Kemer'de Buluşacak

Antalya´nın Kemer ilçesinde bu yıl 33 ülkeden 350’ye yakın sporcu 12'ncisi düzenlenecek olan Sea to Sky Extreme Enduro yarışında mücadele edecek.

Kemer'de 4 gün ve 4 ayrı parkurda, sıfır rakımdan başlayıp 2.365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesinde sona erecek 12'nci Sea to Sky Extreme Enduro yarışı, 13-16 Ekim tarihlerinde yapılacak. Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından bu yıl parkurlarda yapılan değişiklerle daha da zorlu olacak yarışlar için 33 ülkeden 350 kişi kayıt yaptırdı.

Sea to Sky’da İspanyol Mario Roman ve Güney Afrikalı Wade Young gibi fabrika takımlarının dünyaca ünlü sporcuları da yer alacak. 4 gün yapılacak olan organizasyonun ilk günü ilçe merkezindeki Kındılçeşme'de Kemer Belediyesi'nin yaptığı düzenleme nedeniyle Çamyuva Mahallesi'deki Ağva Deresi'nin denizle buluştuğu noktadaki plajda yapılacak. Yarışcılar yine plajdaki çakılların arasından geçecek, kütük ve kayaların üzerinde zorlu anlar yaşayacak.

İkinci gün 45 kilometrelik Orman Yarışı, Sumaksemiri bölgesinde başlayıp zorlu orman içindeki patika ve dere yataklarını kullanarak Kemer merkezde kurulacak olan Ketenbelen mevkiindeki zorlu dik rampa çıkışında son bulacak.

Üçüncü gün 41 kilometrelik Sky Race yarışında sporcular Ovacık Yaylasından start alacak ve Kumluca ilçesine bağlı Gölcük, Kuzca köylerindeki zorlu patika, dere ve kayalık zeminlerden geçerek tekrar Ovacık Yaylasında son bulacak etapta mücadele edecek.

Dördüncü ve en zorlu etap olan 0 rakım deniz seviyesinden başlayıp 2.365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesinde bitecek olan 63 kilometrelik Olympos Dağ Yarışında ise sporcular, çakıl plaj, dere yatakları, ormanl patikalarını geçerek zorlu kayalık parkuru tamamlayarak zirveye ulaşmaya çalışacak.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) Başkanı ve yarış organizatörü Semih Özdemir, "12'nci Sea to Sky Extreme Enduro Yarış organizasyonumuzu 13-16 Ekim'de Kemer'de gerçekleştiriyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. 33 ülkeden yaklaşık 350 kişi kayıt yaptı. Bu yıl çok iyi bir ilgi var. Etaplarımız geçen yıllara göre biraz daha zorlu. Sky Race yarışımız geçen yıl çok hızlıydı onu yine biraz daha extreme enduro standartlarına çektik. 4 günlük güzel bir yarış olacak." dedi

 

SE TO SKY 2021 PROGRAMI

Sahil Yarışı :

13 Ekim 2021 Çarşamba –​​ 15:00

Orman Yarışı:

14 Ekim 2021 Perşembe –​​10:00

Gökyüzü Yarışı:

15 Ekim 2021 Cuma –​​10:00

Olympos Dağ Yarışı:

16 Ekim 2021 Cumartesi –​​10:00


Bu sayfa 88 kez okundu