Enduro ve ATV Şampiyonası'na Bilecik'te Start Verilecek

Enduro ve ATV Şampiyonası'na Bilecik'te Start Verilecek

Bilecik'te yapımı tamamlanan Endurobil 365 Ekstrem Park, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 1. Ayağı'na ev sahipliği yapacak.

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda sezon Bilecik ilinde ilk kez açılacak. Ülkemizin en zorlu yarış serileri arasında yer alan Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda 2024 sezonu Endurobil 365 Ekstrem Park’ta 20-21 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenecek. Şampiyonaya Türkiye genelinden yüzlerce endurocu katılacak. Yarışlar EnduroGP, E1, E2, E3, E1B, E2B, E3B, EC, Veteran, Kadınlar, Gençler, S1 ve S2 sınıflarında düzenlenecek.

Endurocular, 20 Nisan Cumartesi günü ilk kez Endurobil 365 Ekstrem Park’ta zamana karşı ter dökecek. 21 Nisan Pazar günü ise hem ekstrem testte hem de enduro testte sezonun ilk kupaları için mücadele verilecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, ulusal yarışlarda sezonu Bilecik'te Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın birinci ayağıyla açacaklarını kaydederek, “"Motosiklet Federasyonu olarak sezona Bilecik gibi çok güzel bir coğrafyada ve Türkiye'nin en güzel oluşturulmuş enduro parkurunda başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bilecik Valimize teşekkür ediyoruz, çok güzel bir lokasyonda çok büyük bir emekle oluşturulmuş bu parkurumuzdaki yarışlar da inşallah sezonumuzun en gözde yarışları olacak. Bilecik artık bugünden itibaren motosiklet sporlarıyla da inşallah anılmaya başlayacak. Biz de buradan yetişecek sporcularımızın dünyanın dört bir yanında İstiklal Marşı'mızı okutacak şekilde temsillerini bekliyor olacağız." diye konuştu.

Bilecik Valisi Şefik Aygöl de şehirde ilk kez Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "İnşallah kendi şehrimizde, kendi şehrimiz adına yarışacağız. Türkiye'de ender rastlanan bir çalışma yapıldı. Burada imece usulüyle herkesin katıldığı çok başarılı bir çalışma yaptık. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun da gözetiminde ender bir parkur oluşturuldu. Enduro alanında Türkiye'nin en zor ve en uzun parkurunu oluşturmaya çalıştık." dedi.

 

YARIŞA KATILACAK SPORCULARIMIZIN DİKKATİNE

2024 sezonundan itibaren Türkiye Şampiyonları için sporculardan yarış kayıt ücretleri alınmayacaktır. Şampiyona için yapılan "3. Şahıs Sigortası" organizatör kulüp tarafından yapılacak olup, sigorta ücreti (1.000 TL) ilgili kulüp tarafından toplanacaktır. 16 yaş altı yarışçılar ile kadın sporcuların sigorta ücreti federasyon tarafından karşılanacaktır.

Bilecik yarışına katılacak sporcular sigorta ücretini Kartepe Motorsiklet Spor Kulübü Derneği’nin hesabına (Vakıf Bank - TR47 0001 5001 5800 7304 2786 43) Ad-Soyad-TC No açıklaması ile yatırmaları gerekmektedir.

 

BİLECİK YARIŞ PROGRAMI TIKLAYIN


Bu sayfa 2904 kez okundu