FIM Avrupa Genel Kurulu Zagrep'te Yapıldı

FIM Avrupa Genel Kurulu Zagrep'te Yapıldı

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Avrupa Genel Kurul Kongresi Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'te düzenlendi. Türkiye Motosiket Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Nargis Özgen’in katıldığı FIM Avrupa Kongresi, 39 Ulusal federasyonun delegesinin katılımıyla gerçekleşti. Genel kurulda yapılan başkanlık seçiminde Martin de Graaff FIM Avrupa başkanı seçilirken, FIM Avrupa As Başkanı ise Manuel Marinheiro oldu.

Zagreb'te dört gün süren FIM Avrupa Kongresinde Sportif Konsey'de teknik ve yönetimsel konular komisyonlarda tartışılırken, tüm disiplinlerin faaliyet raporları sunuldu. Başarılı ve daha iyi olabilecek etkinlikler üzerine fikir alışverişi yapıldı. Yol Güvenliği Konferansı’nda geçen seneye ait veriler, alınabilecek önlemler, sürücü hatalarını en aza indirmek için yapılması gerekenler ve güvenli yol sistemlerine değinildi.


Genel kurul süresince, FIM Avrupa'daki yeni yapılanma, 2018 senesine ait Spor branşlarının her biri ile ilgili raporlar sunulurken, spor dışı komisyonların raporları, Bilinçsiz elektrikli scooter kullanımlarının yarttığı sorunların önüne geçmek için Avrupa Birliği ile beraber harekete geçme planları ve iş birlikleri, sportif pazarlama ve çevre duyarlılığı konularına da değinildi.

FIM Avrupa Genel Sekreterler Toplantısı'nda, Açılış konuşmasını yapan FIM Başkanı Jorge Viegas FIM'in politikalarını ve mentalitesini değiştirmek için yapılan yenilikler ve açılan yeni departmanlar ile ilgili bilgilendirmeyi yaptı. FIM-Family, E-Bike, Sigorta, FIM-Academy, FIM Superlicense, Wada-Antidoping, FIM-Europe Club rotaları, Motosikletli Turizm ve Motorcu Dostu Oteller konuları hakkındaki gelişmeler ve görüşler ele alındı ve FIM-Avrupa ile Federasyonlar arasındaki ilişkileri nasıl güçlendirebilecekleri konuları görüşüldü.

TMF Genel Sekreteri Dr. Nargis Özgen "Women in Motocross" konferansına katılarak, bayanların motosiklet aktivitelerine ve fırsatlarına daha iyi şartlarda katılım sağlamasına imkan tanımak için başlatılan FIM-Avrupa'daki yeni oluşuma destek olduğunu belirti.   
FIM Avrupa Genel Kurulu 2020 yılında Prag'ta gerçekleşecek.

 


Bu sayfa 281 kez okundu

RESİMLER