FIM'in Yeni Başkanı Jorge Viegas

FIM'in Yeni Başkanı Jorge Viegas

Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) Genel Kongresi Andorra’da yapıldı. Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke’nin oy kullandığı kongrede eski FIM Genel Başkan Yardımcısı Jorge Viegas, FIM’in yeni başkanı oldu. Porekizli Jorge Viegas üç dönem FIM başkanlığını yapan Vito Ippolito’dan görevi devraldı.

FIM Başkanı seçildiği için şeref duyduğunu belirten Başkan Viegas, " Motosiklete olan tutkumun, spor üzerinde olumlu bir etki yapmama olanak tanıyacak bir role dönüştüğünü görmek benim için ömür boyu sürecek bir başarı. Bu pozisyonu almak benim bir yaşam hedefimdi. Bu sporun tutkulu bir hayranı olarak, bu sporun olumlu gelişmesi için çalışacağım. FIM’in içerisinde uzun yıllardır çalıştım ve birlikte mutlu bir geleceği dört gözle bekliyorum." dedi.

61 yaşında eski bir gazeteci olan Viegas, Estoril yarış pistinin yöneticiliğini yaparken, FIM kariyerine 1992 yılında FIM Tanıtım Komisyonu'nun bir üyesi ve başkanı olarak başladı. 1996 ve 2014 yıllarında FIM Başkan Yardımcılığına seçildi. Aynı zamanda birkaç dönem için FIM Denetleme Kurulu üyeliği de yaptı. Viegas, FIM Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olup, Portekiz Olimpiyat Komitesi üyesidir.

FIM Genel Kurulu'nda 2017 Genel Kurul Tutanakları, Başkanlık Raporu, İdari ve CONU Başkanlarının Raporları, yeni takvim ücretleri ile lisans ücretleri teklifleri, FIM Tüzüğü ve Yönetmeliklerinde yapılan değişiklikler görüşüldü. Ayrıca 2017 Mali Tabloları, 2019 Bütçesi, FIM Spor Yönetmeliğinde yapılacak değişiklikler ve 2018 FIM Onursal Üyeleri de onaylandı.

Öte yandan 2019 Dünya Motokros Şampiyonası organizatörler toplantısı da Andorra’da düzenlendi.

 


Bu sayfa 2728 kez okundu

RESİMLER