Final Heyecanı Batman'da Yaşandı

Final Heyecanı Batman'da Yaşandı

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası'nın final yarışları Batman ilinin Hasankeyf ilçesinde yapıldı.

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası ilk kez Hasankeyf’te düzenlendi. Şampiyona için Hasankeyf’e gelen sporcular 8 farklı kategoride mücadele etti.

Sporcular, Hasankeyf Limanında özel olarak oluşturulan pistte OPEN, Pro Stock-1, Pro Stock-2, Kadınlar, Gençler ve Drag sınıflarında iki etaptan oluşan yarışlara çıktı.

Yarışlar sonunda Kaan Şanver, Derin Sağun, Furkan Yılmaz, Kahraman Aktaş, Mine Demirbaşa ve Demir Ata sınıflarında şampiyon olurken, Sancaktepe Motosiklet Kulübü’de 2023 yılının kulüpler sıralamasında birinciliğini elde etti.

Dereceye giren sporcular kupalarını Batman Valisi Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Mehmet Ali Koç, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Hasankeyf Kaymakamı Mehmet Ali İmrak, Belediye Başkanı Abdulvahap Kuşen, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanları Ogün Baysan ve Mahmut Nedim Akülke’den aldı.

 

MOTOSURF HEYECANI DA YAŞANDI

Ülkemizde ilk kez bu sezon şampiyona formatında yapılan Türkiye Motosurf Şampiyonası da Hasankef’te yapıldı. Yarışlar sonunda Murat Yorgancılar 2023 yılının şampiyonu oldu.

Flyboard şovlarının yanı sıra seyircilere özel jetcar ve banana turları düzenlenen etkinliği onbinlerce seyirci takip etti.

OPEN 
1. Kahraman Aktaş, 2.Kaan Şanver, 3.Yusuf Baki Soylu

STOCK PRO2
1.Derin Sağun, 2.İlyas Şahin, 3.Tayfun Borazan

STOCK PRO1
1.Furkan Yılmaz, 2.Serdar Ata, 3.Kazım Karaduman

DRAG
1.Nihat Baldemir, 2.İlyas Şahin, 3.Tayfun Borazan

FLYBOARD
1.Furkan Yılmaz, 2.Kahraman Aktaş, 3.Tayfun Borazan

KADINLAR
1.Selçin Ata, 2.Ayşenur Varan, 3.Mine Demirbaşa

GENÇLER
1.Ahmet Efe Gülgür, 2.Demir Ata, 3.Defne Karaduman

MOTOSURF
1.Murat Yorgancılar, 2.Efe Gürsoy, 3.Mertcan Tunca

 

2023 PUAN DURUMU Tıklayın


Bu sayfa 933 kez okundu

RESİMLER