Geçmiş Olsun Can Öncü

Geçmiş Olsun Can Öncü

Dünya Moto3 Şampiyonası San Marino ayağının serbest antrenmanında kaza yapan milli sporcumuz Can Öncü sol köprücük kemiğini kırdı. Pistte ilk müdahalesi yapılan genç sporcumuz, daha detaylı kontroller için Barselona'daki hastaneye sevk edildi. Yapılan tetkikler sonucunda Öncü'nün sol köprücük kemiğinde kırık tespit edildi. Can Öncü 15 Eylül Pazar günü köprücük kemiğinden ameliyat oldu. Doktor Xavier Mir, sol köprücük kemiğinde üç kırığı bulunan Öncü'ye başarılı bir operasyon gerçekleştirdi.

Kaza sonra çok üzgün olan milli sporcumuz, “İlk antrenman benim için çok zordu, ikinci turda büyük bir kaza yaptım. Kaza sonucunda köprücük kemiğimi kırdım. Şimdi ameliyat olmak için Barselona'dayım. En kısa sürede iyileşmeye çalışıp daha da güçleneceğim. Misano'da olamadığım için çok üzgünüm. Bu durumla ilgili pozitif olmaya çalışıyorum. Tüm takıma teşekkür etmek istiyorum ve hepsini birkaç hafta içinde tekrar görmeyi umuyorum.” dedi.

Öte yandan Can Öncü'nün yerine takım arkadaşı ikizi Deniz Öncü piste çıkacak.

 

BAKAN KASAPOĞLU, ÖNCÜ’YE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNDU

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Şampiyonası'nın antrenmanında yaşadığı kazada sol köprücük kemiği kırılan Can Öncü ile telefonla görüşerek yarınki ameliyatı öncesinde Milli sporcuya moral verdi. Can Öncü’nün son durumuyla ilgili bilgiler alan Bakan Kasapoğlu, genç sporcunun sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini kaydetti.

 

 


Bu sayfa 440 kez okundu

RESİMLER