Genç Sporcularımız Romanya'da Kürsüye Çıktı

Genç Sporcularımız Romanya'da Kürsüye Çıktı

Sporcularımız Romanya ve İspanya’da kupa mücadelesi verirken, BMU Avrupa Pist Şampiyonası’nda Türkiye takımlarda üçüncü oldu.

Romanya’da düzenlenen Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Avrupa Pist Şampiyonası’nın 5. ve 6. Ayak yarışlarına 8 sporcumuz katıldı. Motor Park pistinde düzenlenen yarışlarda Türkiye takımlarda üçüncülüğü elde etti. SSP300 sınıfında Galip Satıcı yapılan iki yarışı da ikincilikle kapatarak dikkatleri çekti. Aynı sınıfta Ares Stefan Bengiç beşinci ayağı 4., altıncı ayak yarışını ise 3. sırada tamamladı. Ömer Utku Karpuz, 8 tur süren beşinci ayak yarışını 8., altıncı ayak yarışını 7. sırada tamamladı. Kardeşi Halil Haktan Karpuz ise ilk günü 6. tamamlarken, ikinci gün start alamadı.

SSP 600 sınıfında Furkan Eryılmaz her iki yarışta da 4. olurken, F1000 sınıfında Fatih Şahin 7. ve Avni Pala 16. sırada yer aldı. Şahin ve Pala ikinci yarışları tamamlayamadı. F1000 sınıfında Suat Kosif, ilk yarışı bitiremezken, şampiyonanın ikinci günü 17. sırada yer aldı.

ASRIN RODİ PAK İSPANYA’DA 14. OLDU

Milli sporcumuz Asrın Rodi Pak, İspanya Superbike Şampiyonası’nın (ESBK) ikinci ayağında 14. oldu. Sezonun ikinci yarışı Barselona’daki Katalunya pistinde (4,7 km) 16 tur üzerinden yapıldı. Stratos Yamaha takımıyla mücadele eden genç sporcumuz, yarışa 19. sıradan start aldı. Kuru zeminde başlayan yarışta ilerleyen turlarda yağan yağmur ile Asrın Radi Pak damalı bayraktan 14. sırada geçti.

Yarışı değerlendiren genç sporcumuz, “Yarışı 14. sırada bitirdim. En başta pist kuruydu ve güneş vardı. Sonraki turlarda yağmur yağmaya başladı ve beni çok zorladı. Motorda hissiyatımı kaybettim. Daha sonra hafifledi ve toparlayıp, tekrar zorlamaya başladım. Böyle zor bir hafta sonunu düşmeden atlattığım için mutluyum. Tüm uğraşları için takımıma çok teşekkür ederim.” dedi.

 

 

BMU AVRUPA ŞAMPİYONASI GENEL KLASMANI için Tıklayın


Bu sayfa 473 kez okundu

RESİMLER