Genç Sporcularımız Tecrübe Kazandı

Genç Sporcularımız Tecrübe Kazandı

Genç sporcularımız Deniz Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve Galip Satıcı ülkemizi Dünya Gençler Şampiyonası, Dünya Supersport 300 Şampiyonası ve Avrupa Süpermono Kupası’nda temsil etti.

Ülkemizi FIM CEV Moto3 Dünya Gençler Şampiyonası’nda temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü İspanya’da kupayı kaçırdı. Dünya Gençler Şampiyonası’nın 6. Ayak yarışı Jerez (5,1 km) pistinde yapıldı. KTM Ajo takımıyla şampiyonada mücadele eden milli sporcumuz Pazar günü sabah yapılan 16 turluk ilk yarışı 13., öğleden sonra yapılan ikinci yarışı da 4. sırada bitirdi.

Genel klasmanda 37 puanla 11. sırada yer alan genç sporcumuz, “İlk yarışta iyi bir başlangıç yaptım ve ön grupla mücadele ettim. Daha sonra biraz zaman kaybettim. Önümdeki binicileri yakalamaya çalıştım, ama küçük bir çarpışma nedeniyle 13. sıraya razı oldum. Öğleden sonra dördüncülüğü beklemiyorduk. Çünkü bizim açımızdan zor şeyler oldu. Ancak, başlangıçta diğer birkaç rakibimi geçtim. Podyum için savaşmaya çalıştım, ancak öndeki sürücüler ile fark üç saniyeden daha uzundu. Potansiyelimiz olduğunu gördüm. Bu, bu yıl şu ana kadarki en iyi sonucumuz. Bu yüzden bir dahaki sefere aynı yönde ilerlemek için çalışmaya devam edeceğiz ”dedi.

GALİP SATICI AVRUPA BEŞİNCİSİ

FIM Avrupa Supermono Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Galip Satıcı sezonu beşincilikle tamamladı. Kupanın son ayak yarışı Çek Cumhuriyeti’nin Most pistinde düzenlendi. Kupanın antrenmanları yağmur altında gerçekleştirildi. Türkiye, Hollanda, Avusturya, Almanya, İtalya, Çekya, İngiltere, Fransa ve ABD’den 13 sporcunun mücadele ettiği kupada Galip Satıcı ilk yarışı 8., ikinci yarışı 6. ve üçüncü yarışı da 7. sırada tamamladı. Genç sporcumuz kupada topladığı 87 puanla sezonu beşincilikle bitirdi.

SOFUOĞLU FRANSA’DAN 23.LÜKLE AYRILDI

Genç yeteneklerimizden Bahattin Sofuoğlu Magny-Cours  (4,411 mt) pistine çıktı. Sofuoğlu, Fransa’da 58 sporcunun katıldığı Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda Turkish Puccetti takımıyla mücadele etti. Genç sporcumuz, 36 sporcunun start aldığı mücadeleden 23. sırada ayrıldı.


Bu sayfa 391 kez okundu

RESİMLER