Gönen’de Motokros Şöleni Yaşanacak

Gönen’de Motokros Şöleni Yaşanacak

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası'nın 4. ayak yarışı 17-18 Eylül tarihlerinde Balıkesir iline bağlı Gönen ilçesinde yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2022 takviminde yer alan Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası'nın 4. ayağı 17-18 Eylül tarihlerinde Gönen’de yapılacak. Şakir Şenkalaycı MX Parkuru'nda koşulacak yarışa İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa başta olmak üzere bir çok ilden sporcu katılacak. Gönen’de yapılacak olan şampiyonada, MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında koşulacak.

Gönen yarışı, motokrosçuların hünerlerini sergilediği büyük bir görsel şölene dönüşecek. 7 rampadan oluşan ve yüksekliği metreleri bulan atlayışlara imkan tanıyan parkurda, nefes kesen mücadeleler, izleyiciler için gerçek bir şölene sahne olacak. Virajlar, düzlükler, rampalar, toprak zeminde kayan motosikletler ve parkurun doğal toprak yapısı yarışçıların birbirleriyle amansız mücadelelerinde önemli rol oynayacak.  Yerleşim merkezine yakınlığı nedeniyle yarış severlerin büyük ilgi göstermesi beklenen şampiyonada, özel olarak oluşturulan doğal tribünlerden seyirciler, yarışın her anının heyecanını yaşayabilecek.

Temizlik sponsorluğunu Asperox’un yaptığı şampiyonada 17 Eylül Cumartesi günü antrenman ve sıralama turları yapılacak. 18 Eylül Pazar günü ise saat 10:00’dan itibaren birbirinden çekişmeli yarışlar sahne alacak.

 

GÖNEN YARIŞ PROGRAMI Tıklayın


Bu sayfa 281 kez okundu