Jetler Akdeniz'e İniyor

Jetler Akdeniz'e İniyor

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Mersin’de 2-3 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. Mersin Motosiklet Kulübü’nün organize edeceği Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Mersin Narenciye Festivali ile birlikte yapılacak.

Yarışlar, 2 Kasım Cumartesi ve 3 Kasım Pazar günleri gerçekleştirilecek. İlk kez Mersin sahilinde yapılacak şampiyonada sporcular 7 kategoride mücadele edip, Flyboard ile çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirecek. Deniz üzerinde heyecan veren akrobasi hareketleri ile izleyicilere şölen yaşatacak olan Mersin yarışlarına Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 25 sporcu katılacak. Yarışlar; Pro OPEN, Pro Stock (0-179 bg), Pro Stock (180 bg ve üstü), Kadınlar Kupası, Flyboard ve Drag sınıflarında yapılacak. Festival kapsamında, Türk ve yabancı flayboard kullanıcılarının da katılacağı Uluslararası Mersin Narenciye Festivali Kupası'da düzenlenecek.

Adnan Menderes Bulvarı Sahil Yolu Şeridinde oluşturulan özel alanda yarışçılar deniz üzerinde bütün hünerlerini sergilerken, festival alanında da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.


Bu sayfa 1641 kez okundu