Kadınlar Kupası'nda Nefes Kesen Mücadele

Kadınlar Kupası'nda Nefes Kesen Mücadele

Ülkemizde ilk kez düzenlenen Yamaha R25 Kadınlar Kupası, İzmir Ülkü Yarış Pistinde seçilen 15 kadın sürücünün katılımıyla gerçekleşti.

Yamaha Motor Türkiye ana sponsorluğunda Anlas Anadolu Lastik AŞ destekleriyle organize edilen Yamaha R25 Kadınlar Kupası, TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu’nun koordinesinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından yapıldı. İzmir Ülkü Yarış Pistinde 8 tur üzerinden yapılan yarışı İlayda Yağmur Yılmaz kazandı. İlayda Yılmaz’ı Melisa Erçelik ve Pınar Altuğ takip etti.  

TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, yarış öncesi kupada yer alan kadın sporcularla bir araya gelerek yarışlarla ilgili tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Yarışmayı takip eden Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, çok güzel bir organizasyona şahitlik ettiklerini belirterek, "İlk kez güzel bir olaya şahitlik ediyoruz. Çünkü ilk defa bu kadar geniş kapsamlı motosiklet dalında Kadınlar Kupası'nı yapıyoruz. Yamaha Türkiye, Anlas Lastik ve Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun desteği ile 1 haftada her şeyi tamamladık. Bugün 14 kadın yarışmacıyla startı alıyoruz. Hepsi çok memnun, hepsi çok mutlu. Bu attığımız adım ileriki yıllarda daha genç sporcuların Avrupa'da Türkiye'yi temsil edecek duruma gelmesini sağlayacak. Bu tarz şampiyonalar daha genç yaştaki sporcuların yetişmesine vesile olacaktır. Güzel ve çekişmeli yarışlar izledik." ifadelerini kullandı.

 

 


Bu sayfa 577 kez okundu

RESİMLER