Kemer'de Sea to Sky Heyecanı

Kemer'de Sea to Sky Heyecanı

Antalya'nın Kemer ilçesinde 26-29 Eylül tarihleri arasında 9'uncusu yapılacak Sea to Sky yarışı 27 ülkeden sporcuların mücadelesine sahne olacak.

Kemer'de 8 yıldır büyük heyecanla takip edilen Sea to Sky bu yıl 9'uncusu 26 Eylül Çarşamba günü başlayacak. 29 Eylül'de sona erecek ekstrem enduro motosiklet yarışı olan Sea to Sky'da yarışçılar deniz kıyısından başlayıp, 2.365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesinde tamamlanacak zorlu etapları geçecek. Bu yıl 4 etap ve 4 gün olarak gerçekleştirilecek yarışlar plaj etabıyla başlayacak. İkinci gün orman yarışı, üçüncü gün kanyon yarışı, son gün ise final etabı olan dağ yarışı gerçekleştirilecek.


"HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI"
27 ülkeden 3'ü kadın, 50'si Türk olmak üzere toplam 254 sporcunun online katılım gösterdiği ve 235 sporcunun katılması beklenen yarışlarla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) Başkanı ve Sea To Sky Organizasyon Sorumlusu Semih Özdemir, "Bu yıl yarışımızı 4 güne çıkardık. Herhangi bir aksilik yok, yıllardır kazanmış olduğumuz deneyimle, bilgi birikimimizle birlikte elimizden gelenin en iyisini hazırladık. Şu an için hazırlıklar tamamlandı. Yüzde 99 bitti diyebilirim. Çok az son detaylarımız kaldı. Online olarak 254 yarışçı kayıt yaptırdı. Biz 235 civarında yarışçının katılacağını ön görüyoruz. Yurt dışından özellikle katılım çok fazla Türkiye'ye oranla. Geçen yıllara oranla yabancı katılımcı oranı yüksek. Bu da bizi sevindiriyor. Bize güvenip tüm yarışçılarımız geldi. Bizi yalnız bırakmadılar onlara tekrar teşekkür ediyorum" dedi.


"BİR YARIŞ DAHA EKLEDİK"
Bu yıl ekstra olarak 4'üncü bir yarış hazırladıklarını vurgulayan Özdemir, "Yurt dışından gelen yarışçı arkadaşlarımız, 3 gün yarışın kısa olduğunu ve daha çok eğlenmek istediklerini belirtti. Biz de buna istinaden bir yarış daha ekledik. 'Kanyon Yarışı' adını koyduk buna da. Kesmeboğazı olarak bilinen Kemer Kanyonu'ndan başlayacak ardından Göynük Kanyonu'nda sona erdireceğiz. O nedenle de Kanyon Yarışı olarak adını lanse ettik" diye konuştu.


START ÇARŞAMBA GÜNÜ VERİLECEK
Yarışın 26 Eylül Çarşamba günü saat 15.30'da plaj etabıyla başlayacağını aktaran Semih Özdemir, şöyle dedi: "En iyi 150 sporcu 50'şerli olarak start alacak. Daha sonra Orman Yarışımız, Göynük'teki spor salonu arkasından başlayacak ve 40 kilometre sonra Çalıştepe'de sona erecek. Kanyon yarışımız, Kesmeboğazı'ndan Göynük Kanyonu'na yaklaşık 31 kilometrelik bir yarış olacak. Son gün yine Çamyuva'dan başlayacak ve 70 kilometrede Tahtalı Dağı'nın zirvesinde sona erecek."
Semih Özdemir, yarışmaya Avrupa ağırlıklı olmak üzere İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, Rusya, Gürcistan ve Güney Afrika gibi 27 ülkeden sporcuların katılacağını söyledi.

 

26 Eylül 2018 Çarşamba
Start :15:30 Plaj Yarışı-Kındıl Çeşme Plajı

27 Eylül 2018 Perşembe
Start : 09:00 Orman Yarışı-Göynük Spor Salonu arkası
Finiş : Kemer Çalıştepe

28 Eylül 2018 Cuma
Start : 09:00 Kanyon Yarışı-Kuzdere Kesme Boğazı
Finiş : Göynük Fen lisesi arkası

29 Eylül 2018 Cumartesi
Start :09:00 Dağ Yarışı-Çamyuva Sahil
Finiş :12:30
Ödül Töreni Tahtalı Olympos Teleferik 2.365m


Bu sayfa 2360 kez okundu

RESİMLER