Kenan Sofuoğlu 13. Oldu

Kenan Sofuoğlu 13. Oldu

Dünya Supersport Şampiyonası'nın açılış yarışında milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu yaşadığı kaza ve problemlerden dolayı ilk yarışı 13. sırada tamamladı.


Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu'nun mücadele ettiği Dünya Supersport Şampiyonası'nın ilk yarışı Phillip Island'da yapıldı. Kariyerinin altıncı şampiyonluğunu hedefleyen Sofuğlu'nun ikinci cepten start aldığı yarış, 4. turda yaşanan kaza nedeniyle kırmızı bayraklarla durduruldu.

Milli sporcumuz, Michael Canducci ve Hannes Soomer'in kazasından sonra yarışa iyi başlamasına rağmen, cumartesi günü yaşadığı büyük kaza nedeniyle 9 turu zorlanarak tamamladı. Puccetti Kawasaki'nin başarılı pilotu, Avustralya yarışını 13. sırada bitirirken, Lucas Mahias damalı bayraktan ilk geçen sporcu oldu.

Yarış sonu milli sporcumuz; "Benim için gerçekten zor bir hafta sonuydu. Cumartesi sabahı FP3'te arka lastik ile ilgili bir sorun yaşadım ve kötü bir düşüşün kurbanıydım. Maalesef, yarışın başlangıcından sonra yeteri kadar hızlı olmadığımın farkındaydım. Hız, Super POle'den çok daha yüksekti. Zorlamıştım, fakat birkaç tur sonra garip bir titreşim hissettim ve bir kazadan kaçınmak için yavaşlamayı tercih ettim. Yarışta bir çok puanı kaybettik, ancak bu beni hiç rahatsız etmiyor. Bunun yerine, sonraki yarışlarda hızlı ve rekabetçi olabilmek için çok çalışmak zorundayız." diye konuştu.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın ikinci ayağı 24-25 Mart'ta Tayland'da yapılacak.


Bu sayfa 1552 kez okundu