Kepez’de Motodrag Heyecanı

Kepez’de Motodrag Heyecanı

Kepez Belediyesi’nin hız tutkunlarının hizmetine kazandırdığı Kepez Drag Pisti, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan Türkiye Drag Şampiyonası 1. Ayak Yarışı’na ev sahipliği yaptı.

A2 Teker Spor Kulübü tarafından organize edilen yarışlara, Mersin, Antep, Antalya, Ankara, Kayseri, Konya, Manisa, İzmir ve Aydın olmak üzere 9 ilden 81 sporcu katıldı. Kepez Belediyesi’nin Odabaşı Mahallesi’ndeki drag pisti 2 gün boyunca hız tutkunlarının akınına uğradı. 10 kategoride yapılan yarışlarda, yarışmacıların 2,5 saniyede 100 kilometrelik hıza çıkma çabası tribünleri donduran seyirciler tarafından büyük bir heyecanla izlendi. Yarışları Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'de izleyip motosikleti ile akrobasi şovu yapan Birkan Polat'ın gösterisine de eşlik etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de hız tutkunlarının heyecanına ortak oldu. Adrenalin dolu yarışları büyük bir heyecanla izleyen Tütüncü,  güzel bir etkinliği gençlerle birlikte paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Gençleri çok önemsediklerini belirten Başkan Tütüncü, “9 ilden 81 yarışmacının katıldığı bu etkinlik, gençler bakımından heyecan dolu. Sporu yapan arkadaşlar bakımından da büyük bir tutku. Hepimizi bir araya getiriyor. Şu da çok önemli… Spor her şeyden önce kalpleri gönülleri birleştiriyor. Biz bu etkinliklerde gençlerin tutkularına cevap vermeyi önemsiyoruz.” diye konuştu.

 

DERECEYE GİREN SPORCULAR

SÜPER STREET SINIFI

1.Caner Kit, 2.Kamil Kırbaş, 3.Tuncer Yeşil

PRO STREET SINIFI

1.Kamil Kırbaş, 2.Oğuz Bor, 3.Caner Kit

STREET-2 SINIFI

1.Erdoğan Özbek, 2.Hüseyin Coşkun, 3.Salih Efe

STREET 600 SINIFI

1.Fatih Akın Akkuş, 2.Orhan Karabaş, 3.Okan Asar

STREET 750 SINIFI

1.Furkan Özdemir, 2.İbrahim Nişli, 3.İrem Sahra Şengül

STANDART-1 SINIFI

1.Timur İlhan, 2.Kazım Öztürk, 3.Tanıl Yüce

STANDART-2 SINIFI

1.Ali Doğan, 2.Metin İnce, 3.Onur Şevik

KADINLAR SINIFI

1.İrem Sahra Şengül, 2.Bahar Ateş, 3.Meray Demir


Bu sayfa 506 kez okundu

RESİMLER