Kulüp İstişare Toplantısı Afyonkarahisar’da Yapıldı

Kulüp İstişare Toplantısı Afyonkarahisar’da Yapıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) 2021 yılı Kulüp İstişare Toplantısı Afyonkarahisar’da kulüp başkanları, Teknik Kurul Üyeleri, Eğitim Kurulu ve Bilim Kurulu başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kulüpler İstişare Toplantısında güzel projeler üretmeyi ve varsa eğer eksiklerini de en ayrıntılı bir şekilde tamamlamayı planladıklarını belirtti. Uçar, Afyonkarahisar'da bir termal otelde Kulüpler İstişare Toplansı'nda yaptığı konuşmada, TMF ailesini güçlendiren birlik ve beraberliğe çok büyük önem verdiklerini söyledi.

İstişarelerinde hayırlı ve bereketli hizmetler üretmeye vesile olacağını dile getiren Uçar, şöyle konuştu: "Pandemi kuralları çerçevesinde bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. İnşallah, buradan güzel ve hayırlı neticeler umudu içerisinde ayrılmak içerisindeyiz. Şimdiden programımızın hayırlara vesile olmasını, güzel projeler üretmeyi ve varsa eğer eksiklerimizi de en ayrıntılı bir şekilde tamamlamayı arzu ediyoruz. Bu toplantıya katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum."

AK Parti Milletvekili ve TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu da 2020 yılında pandemi dolayısıyla hiç kimsenin istemediği bir sezon yaşandığını ve hiç bir organizasyonun yapılamadığını vurguladı. 2021 yılından umutlu olduklarını aktaran Sofuoğlu, "Dünya Şampiyonasının takvimleri de sürekli erteleniyor. Şuanda Mayıs ayına atıldı, belki de daha ileri tarihlere atılacak. Belki bu durum Türkiye şampiyonlarını da etkileyecek.  Umut ediyoruz ki etkilemez ve planlanan organizasyonları yapabiliriz." dedi.

HEDEF 2 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Farklı dünya şampiyonalarında yarışacak 5 milli sporcunun bütün imkanlara sahip olduğuna dikkat çeken Sofuoğlu, şöyle devam etti: "Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından takip ve takdir edilen bir federasyon olmamız bizim en büyük avantajımızdır. İnşallah, biz 2021 yılından da umutluyuz. Bu yıl için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a minimum bir dünya şampiyonluğu sözü verdim. Ama benim beklentim ise 2 dünya şampiyonluğu. Toprak Razgatlıoğlu'ndan Dünya Superbike, Bahattin Sofuoğlu'ndan da Dünya Sporsport 300 Şampiyonluğu bekliyoruz. Bunu da başarırsak inşallah, daha da güçlenen bir federasyon haline geleceğiz."

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'yla en son yaptıkları toplantıda 'Bu yıl bütün gücümüzle Dünya Motokros Şampiyonası yöneleceğiz' sözünü anımsatan Sofuoğlu, uzun süredir uğraş verdikleri Düzce'deki Cumayeri pistinin yapılması için resmi sürecin başladığı müjdesini vererek iki yıl içerisinde tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

TARİHİ AYAZİNİ KÖYÜ GEZİLDİ

Pandemi kurallarının en üst seviyede tutulduğu toplantıya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’ de katıldı.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu ve kulüp temsilcileri Frig Vadisi ve turizm yatımlarının yapıldığı Ayazini köyünü de gezdi.

Öte yandan kulüp temsilcilerinin katıldığı programın sonunda “Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitmeni” sertifikasını almaya hak kazananlara sertifikaları Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci tarafından verildi.


Bu sayfa 649 kez okundu

RESİMLER