Milli Motosikletçiler Piste Çıkacak

Milli Motosikletçiler Piste Çıkacak

Sporcularımız bu hafta sonu İtalya ve Macaristan’da düzenlenecek dünya ve avrupa şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek.

Milli sporcular Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu İtalya’da piste çıkacak. Dünyanın en prestijli yarışlarından Superbike Şampiyonası (WSBK) ve Dünya Supersport Şampiyonası'nda (WSSP) dördüncü ayak yarışları Misano “Marco Simoncelli” Pisti’nde yapılacak. TMF Milli takımlar kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde Dünya Superbike Şampiyonası ve Dünya Supersport Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden milli sporcular ödül kürsüsüne çıkmak için gaz açacak. BMW takımıyla şampiyonluğu hedefleyen Toprak Razgatlıoğlu, 14 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. Milli motosikletçi 15 Haziran Cumartesi günü TSİ 15.00'da ilk yarışta, 16 Haziran Pazar günü TSİ 12.00'de superpole yarışında TSİ 15.00'da da ikinci ana yarışta yer alacak. Yarışlar Red Bull TV'den canlı olarak yayınlanacak.

 

BAHATTİN SOFUOĞLU VE CAN ÖNCÜ’NÜN HEDEFİ KUPA

Milli motosikletçiler Bahattin Sofuoğlu ve Can Öncü'nün yer aldığı Dünya Supersport Şampiyonası'nın dördüncü ayağı da 14 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlar ve superpole ile başlayacak. Bahattin Sofuoğlu MV Agusta Reparto Corse takımıyla, Can Öncü ise Kawasaki Puccetti takımıyla Misano “Marco Simoncelli” Pisti’nde 15 Haziran Cumartesi günü TSİ 16.15'te hafta sonunun ilk yarışına 16 Haziran Pazar günü ise TSİ 16.15'te ikinci yarışa çıkacak ve mücadeleler Red Bull TV'den canlı olarak yayınlanacak.

 

MACARISTAN’DA 3 SPORCUMUZ YER ALACAK

Uluslararası Alpe Adria Pist Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışları ile FIM Avrupa Supersport300 Kupası Macaristan’da düzenlenecek. 14-16 Haziran tarihlerinde Pannonia Ring pistinde yapılacak Avrupa Kupası’nda Mert Konuk, Alpe Adria STK600 sınıfında da Turgut Durukan ve Furkan Eryılmaz yer alacak.

 


Bu sayfa 231 kez okundu