Milli Sporcularımız 5. ve 6. Sırada Yer Aldı

Milli Sporcularımız 5. ve 6. Sırada Yer Aldı

Milli sporcumuz Deniz Öncü, İspanya’da yapılan Dünya Moto3 Şampiyonası’ndan 5.likle ayrıldı. Belçika’da düzenlenen Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda milli sporcumuz Asrın Rodi Pak’ın yer aldığı Pitlane Endurance takımı kendi sınıfında 6. oldu.

FIM Dünya Moto3 Şampiyonası’nda sezonun dokuzuncu mücadelesi İspanya’da yapıldı.  4,7 km uzunluğa sahip Barselona pistinde düzenlenen yarışa ilk sıradan start alan milli sporcumuz Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3) liderliğe yükselmesine rağmen damalı bayraktan 5. sırada geçti.

19 yaşındaki Deniz Öncü, Katalonya yarışının ardından 82 puanla genel klasmanda 5. sıraya yükseldi.

Katalonya GP’yi değerlendiren Öncü, " Bu hafta sonuna zor bir başlangıç ​​yaptık. Cuma ve Cumartesi günleri elimizden gelenin en iyisini yapabilmek bazı şeyleri kaçırdık. Sıralamada ikinci pozisyondan başlamak için harika bir hızlı tur almayı başardık. Yarış sırasında, ben ön sırada kalmaya çalıştım ve çok zorladım. Podyumda olma potansiyelim vardı ama yarışın sonlarına doğru geride kaldım. Ama yine de ilk beşteyim ve şampiyonluk için daha fazla puan topladık. Bu yüzden mutluyum. Büyük bir motivasyonla Sachsenring'e gideceğim” dedi.

ASRIN RODİ PAKLI PITLANE ENDURANCE TAKIMI ALTINCI OLDU

Milli sporcumuz Asrın Rodi Pak’ın mücadele ettiği Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın ikinci ayağı Belçika’da yapıldı.

Spa-Francorchamps pistinde düzenlenen 24 saat yarışında milli sporcumuz Asrın Pak’ın yer aldığı Pitlane Endurance takımı mücadeleden 17.likle ayrıldı. 38 takımın start alıp 31 takımın bitirebildiği 24 saat yarışında Pitlane Endurance takımı 477 tur sonunda Superstock sınıfını ise 6. sırada tamamladı.

 


Bu sayfa 75 kez okundu

RESİMLER