Milli Sporcularımız Fransa'da Piste Çıkacak

Milli Sporcularımız Fransa'da Piste Çıkacak

Milli sporcular Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu bir aylık aranın ardından Dünya şampiyonasının Fransa ayağında mücadele edecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde milli sporcularımız Dünya şampiyonasının Fransa ayağında zirvede yer almak için gaz açacak.

Dünya Superbike Şampiyonu milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, İngiltere ve Çekya’daki başarısını Fransa’da da sürdürmek istiyor. 4 bin 411 metre uzunluğa sahip Magny-Cours pistinde düzenlenecek şampiyonada milli sporcu, üç yarışta da ilk sırayı elde etmeye çalışacak. Razgatlıoğlu, Pata Yamaha with Brixx WorldSBK takımıyla şampiyonanın Fransa etabında 9 Eylül Cuma günü serbest antrenmanlarda, 10 Eylül Cumartesi günü öğleden önce sıralama (Superpole), TSİ 15:00'te ise ilk yarışta ter dökecek. 11 Eylül Pazar günü ise TSİ 12:00'de sıralama yarışı, TSİ 15:00'te de ikinci yarış start alacak.

 

ÖNCÜ VE SOFUOĞLU’DA BİRİNCİLİK MÜCADELESİ VERECEK

Milli motosikletçiler Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa etabında ülkemizi temsil edecek. Magny-Cours Pisti'nde yapılacak sezonun yedinci etabında Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu Can Öncü ve MV Agusta Reparto Corse takımının pilotu Bahattin Sofuoğlu, 9 Eylül Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. Ay-yıldızlı motosikletçiler, 10 Eylül Cumartesi günü öğleden önce sıralama turlarında, aynı gün TSİ 16:15'te ilk yarışta, 11 Eylül Pazar günü ise TSİ 13.30'da ikinci yarışta ter dökecek.

 

BMU AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA 13 SPORCUMUZ YER ALACAK

Bulgaristan’da yapılan Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Avrupa Motokros Şampiyonası’nda 13 sporcumuz mücadele edecek.

Bulgaristan'ın Korten şehrinde 10-11 Eylül tarihlerinde düzenlenecek şampiyonada Aslan Osmanpaşaoğlu, Berat Şenkalaycı, Hasan Hüseyin Baş, Efe Okur, Batuhan Demiryol, Yiğit Ali Selek, Emircan Şenkalaycı, Şakir Şenkalaycı, Eray Esentürk, Volkan Özgür, Mustafa Kemal Atayan, Mevlüt Kolay ve Tuğrul Dursunkaya Türkiye'yi temsil edecek.

Doxa Bair MX Pistindeki şampiyonada 50cc, 65cc, 85cc, MX, MX1, MX125, MX2 ve MX Senior sınıflarında yarışlar yapılacak.

Balkan ülkelerinin yer aldığı şampiyonada Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya, Moldova ve Bosna Hersek sporcuları mücadele edecek.


Bu sayfa 102 kez okundu