Milli Sporcularımız İtalya Sınavında

Milli Sporcularımız İtalya Sınavında

Milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu 2022 yarış sezonuna İtalya’da devam edecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde milli sporcularımız Dünya şampiyonasının İtalya ayağında kupa mücadelesi verecek.

Dünya Superbike Şampiyonası'nın favori ismi milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, sezonun dördüncü ayağına İtalya’da çıkacak. 4 bin 226 metre uzunluğa sahip Misano dünya pistinde düzenlenecek şampiyonada milli sporcu, ilk sırayı elde etmeye çalışacak.

Razgatlıoğlu, Pata Yamaha with Brixx WorldSBK takımıyla şampiyonanın Misano  ayağında 10 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlarda, 11 Haziran Cumartesi günü öğleden önce sıralama (Superpole), TSİ 15:00'da ise ilk yarışta ter dökecek. 12 Haziran Pazar günü ise TSİ 12:00'da sıralama yarışı, TSİ 16:15'te de ikinci yarış start alacak.

Misano yarışı için Razgatlıoğlu şunları söyledi: “Normalde tüm sezona bakmıyorum çünkü sadece yarışa odaklanıyorum. Kazanmak için mücadele veriyorum. Önümüzde daha çok yarış var ve umarım Misano'da kazanmak için mücadele edeceğiz. Geçen sene yılın ilk galibiyetini Misano'da aldığımı hatırlıyorum. Umarım bu yıl Misano'da tekrar kazanmaya başlarım. Estoril'de hem yarışta hem de testte iyi adımlar attık. Test için ekibime teşekkürler, hem benim hem de motosiklet için iyi oldu. Şimdi iki hafta antrenman yaptıktan sonra Misano'ya gittiğim için mutluyum. Çok keyif aldığım bir pist. En son Estoril testi çok olumluydu çünkü sorun olan arka tutuşu çok geliştirdik. Takım ve Yamaha, R1'i geliştirmek için çalışıyor. Son yarışlarda daha çok kendim gibi binebildim. Şampiyonluk için puanlar topluyoruz ama şimdi Misano'da tekrar kazanmak için mücadele zamanı."

CAN ÖNCÜ VE BAHATTİN SOFUOĞLU'DA MÜCADELE EDECEK

Milli motosikletçiler Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya  ayağında ülkemizi temsil edecek. Misano Pisti'nde yapılacak sezonun dördüncü  ayağında Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu Can Öncü ve MV Agusta Reparto Corse takımının pilotu Bahattin Sofuoğlu, 10 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak.

Ay-yıldızlı motosikletçiler, 11 Haziran Cumartesi günü öğleden önce sıralama turlarında, aynı gün TSİ 16:15'te ilk yarışta, 12 Haziran Pazar günü ise TSİ 13.45'te ikinci yarışta mücadele edecek.


Bu sayfa 241 kez okundu