Motokros Sezonu Muhteşem Başladı

Motokros Sezonu Muhteşem Başladı

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası Büyük Taarruz'un 100. yılı kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlendi. Şampiyonanın açılışına çocuk ve genç sporcular büyük ilgi gösterdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2022 yarış takviminde yer alan Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleri Anadolu Motor ve Doğa Spor Kulübü’nün organizasyonuyla Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapıldı. Sezonun açılış ayağında İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Aydın, Adana, Sakarya, Mersin, Kocaeli ve Bursa başta olmak üzere birçok ilden 96 sporcu start aldı. 

Yarışları Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunseven, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar yakından takip etti. Vali Gökmen Çiçek, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek şampiyonaya katılarak, hem yarışçıları hem de yarış tutkunları ile buluştu. Bol bol hatıra fotoğrafları çekilirken tüm sporculara da başarılar dilediler. Dereceye giren sporcular kupalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Gökmen Çiçek, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Vali Yardımcıları Mehmet Boztepe, Nurullah Kaya ve MCG Çakmak Marble Hotel Genel Müdürü Ebubekir Önder’in elinden aldı.

2022 yılının ilk motokros şampiyonasını Afyonkarahisar'da yapmaktan mutlu olduklarını kaydeden Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “İlginin ve desteğin çok fazla olduğu bir yarış ortamında bulunuyoruz. Tüm sporcular da bundan çok memnun. Türkiye şampiyonasına katılan sporcuların yüzde 51’i çocuk ve genç yarışçılardan oluşuyor. Bu bizi çok mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

 

SINFILARINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR

MX1 SINIFI

1.Mustafa Çetin, 2.Galip Alp Baysan, 3.İlhan Ataş

MX2 SINIFI

1.Batuhan Demiryol, 2.Ömer Uçum, 3.Baran Bulut Kocaman

MX2 JUNIOR SINIFI

1.Ömer Uçum, 2.Baran Bulut Kocaman, 3.Semih Toktaş

MX SINIFI

1.Şakir Şenkalaycı, 2.Eray Esentürk, 3.Murat Başterzi

KADINLAR KUPASI

1.Selen Tınaz, 2.Irmak Yıldırım, 3.Derin Kural

85CC SINIFI

1.Ali Akkafa, 2.Mert Akkafa, 3.Nasip Emir Abay

65CC SINIFI

1.Efe Okur, 2.Berkay Sarıay, 3.Hasan Hüseyin Baş

50CC SINIFI

1.Poyraz Bor, 2.Mikail Sertkaya, 3.Aslan Osmanpaşaoğlu

VETERAN SINIFI

1.Hüseyin Neziroğlu, 2. Metin Esentürk, 3.Engin Kır

SENIOR SINIFI

1.Teyyar Gürpınar, 2.Ceyhun Kalfalı, 3.Hüseyin Neziroğlu

 


Bu sayfa 404 kez okundu

RESİMLER