Motokrosta Büyük Mücadele Gönen’de Yaşandı

Motokrosta Büyük Mücadele Gönen’de Yaşandı

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın ikinci ayağı Balıkesir iline bağlı Gönen ilçesinde yapıldı. Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı Türkiye Motokros Şampiyonası'nın ikinci ayağı Gönen’de 77 sporcunun katılımıyla düzenlendi. Şakir Şenkalaycı MX Parkuru'nda organize edilen Karcher Gönen yarışı Erdem Bektaş anısına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Gönen Beldiyesi’nin destekleriyle yapıldı. Sporcular, MX1, MX2, MX, 85cc, 65cc, 50cc ve Veteran sınıflarında iki gün boyunca dereceye girmek için ter akıttı. Yarışların startı Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, TMF Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

KARCHER’DAN YARIŞA BÜYÜK DESTEK

190'ı aşkın ülkede hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunan Alman temizlik devi Kärcher, Türkiye’nin en önemli motosiklet organizasyonu olan Motokros Şampiyonası 2. Ayak Gönen Yarışı'nın ana sponsoru oldu. 29-30 Haziran tarihlerinde 100'e yakın sporcunun mücadele ettiği yarış boyunca motosikletlerin temizliğini Kärcher üstlendi. Ayrıca etkinlik boyunca tüm katılımcılara sürpriz hediyeler, şampiyonanın birincilerine ise Kärcher basınçlı yıkama makinesi verildi. Kärcher Türkiye genel müdürü Gökhan Hasan Gökmen "Temizlik çözümlerinde öncü bir firma olarak, Türkiye’de motosiklet sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 2. Ayak Yarışı, ana sponsoru olmaktan çok mutluyuz. Motosiklet yarışçılarının hayatını kolaylaştıran, çevre dostu basınçlı yıkama makinelerimizi etkinlik boyunca yarışçıların kullanımına sunduk. Bu sayede hem zamandan, hem de %80'e yakın oranda sudan tasarruf sağlanmış oldu.

Bize bu imkanı sunan, Türkiye Motosiklet Federasyonu'na ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Gönen Belediyesi'ne ve milli motosiklet yarışçısı Şakir Şenkalaycı'ya teşekkür ederiz. Dünya çapında Dakar Rallisi başta olmak üzere, birçok farklı motosiklet yarışına sponsor olan bir firma olarak motosiklet sporu ve sporcusuna desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz."

 

GÖNEN YARIŞ SONUÇLARI

MX1

1.ŞAKİR ŞENKALAYCI (AVMK-KTM)

2.GALİP ALP BAYSAN (STMOK-YAMAHA)

3.BATUHAN DEMİRYOL (AVMK-HONDA)

MX2

1.MUSTAFA ÇETİN (BEMK-YAMAHA)

2.EMİRCAN ŞENKALAYCI (AVMK-KTM)

3.ATA KAHVECİOĞLU (-SMYRNA-HUSQVARNA)

MX2 JUNIOR

1.ATA KAHVECİOĞLU (-SMYRNA-HUSQVARNA)

2.ALPER SARI (BEMK-SUZUKI)

3.BURAK EFE ALTINEL (SARIYER-YAMAHA)

VETERAN

1.TEYYAR GÜRPINAR (EMC06-SUZUKİ)

2.KORAY UYSAL (STMOK-SUZUKİ)

3.CEYHUN KALFALI (YMK-KTM)

MX

1.MEHMET ÇELİK (AVMK-KTM)

2.İZZET KAZDAL (ABSK-KTM)

3.MUHAMMED İLGÜN (UMOK-KAWASAKİ)

85CC

1.STANISLAV GOSHEV (BMF-KTM)

2.BARAN BULUT KOCAMAN (FOSK-KTM)

3.SALİH YİĞİT TEKER (STMOK-YAMAHA)

65CC

1.ABDULLAH MUSA GÜRPINAR (EMC06-KTM)

2.NASİP EMİR ABAY (BAMOS-KTM)

3.SELEN TINAZ (YMK-KTM)

50CC

1.BERAT DESTAN ŞENKALAYCI (AVMK-KTM)

2.EFE OKUR (AVMK-KTM)

3.KENAN ATAŞ (YMK-KTM)


Bu sayfa 915 kez okundu

RESİMLER