Motorların Tekerleri Tunceli’ye Dönecek

Motorların Tekerleri Tunceli’ye Dönecek

Tunceli ilk kez üç büyük motosiklet ve motor sporları organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tunceli Valiliği, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile 27-30 Haziran tarihlerinde Tunceli’de Türkiye Süper Enduro Şampiyonası & ATV Kupası, Motosiklet Festivali ve Tunceli MotoTur organizasyonu yapılacak.

Örenönü Tabiat Parkı’nda özel olarak oluşturulan parkurda sporcular ilk kez Tunceli’de mücadele edecekler.

BAŞKAN UÇAR: TUNCELİ İÇİN KALICI BİR ORGANİZASYON OLACAK

Dağların ve vadilerin adeta kucaklaştığı Tunceli’de büyük bir organizasyona imza atacaklarını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Motosiklet kullanıcıları olarak dağların ve vadilerin yer aldığı parkurlar hep dikkatimizi çekmiştir. Bu maksatla her sene binlerce motosiklet tutkunu farklı ülkelere gitmeye çalışmaktadır. Tunceli Valiliğimizin öncülüğünde doğa harikası ilimizde farklı rotaları takip ederek adrenalin tutkunlarına yeni bir heyecan yaşatmayı hedefliyoruz.  Bu kapsamda 27-30 Haziran tarihleri arasında Tunceli MotoFest ile ilk adımı atıp sırasıyla Tunceli MotoTur, Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası’nı organize edeceğiz. Spor Turizmi kapsamında binlerce motosiklet ve yarışsever Tunceli’ye gelecek. İnşallah burası için kalıcı bir organizasyona imza atacağız.” diye konuştu.

TUNCELİ MOTOTUR VE FESTİVAL DİKKATLERİ ÇEKECEK

Motosiklet Festivali kapsamında birçok etkinliğin yanı sıra Can Gox, Öykü Gürman, Retrobüs ve Zakkum sunuculuğunu Duygu Atakan’ın yapacağı organizasyonda konserler verecek. 

Motosiklet tutkunları, Tunceli Mototur ile 4 gün boyunca farklı rotalarda yer alan turistik ve tarihi yerleri ziyaret edecek. 28 Haziran Cuma: Pülümür Turu ve 29 Haziran Cumartesi: Ovacık Turu yapılacak.

Yarışa katılan sporculara 8 kategoride para ödülü dağıtılacak. Yarışlar sonunda Birinciye 6.000 TL, İkinciye 4.000 TL, Üçüncüye 3.000 TL ve Dördüncüye de 2.000 TL para ödülü verilecek.

Öte yandan sporculara ücretsiz konaklama (oda kahvaltı) sağlanırken, 3.500 TL de yol yardımı yapılacak.

 

ÖNEMLİ DUYURU

Federasyonumuz yarış takviminde yer alan tüm yarışların ONLİNE KAYIT kapanma saati her yarış öncesi Perşembe günü saat 18:00’e alınmıştır.

ONLİNE KAYIT sistemine dekont yükleme zorunluluğu getirilmiştir. SİGORTA ÜCRET BEDELİ 1.000 TL’dir.

16 yaş altı (2008 yılı, ay itibariyle yarış tarihi sonrasında doğanlar (28.06.2008 sonrası doğumlular) ve kadın sporculardan sigorta ücreti alınmayacaktır.

Online kayıt yapmadan önce dekontunuzu hazır hale getirmeniz gerekmektedir.

Kaydınızın tamamlanması için doğru dekont yüklemeniz gerekmektedir.

Yanlış dekont yüklemelerinde cezai işlem uygulaması yapılacak olup yarış kaydı alınmayacaktır.

 

(TÜRKİYESÜPER ENDURO ŞAMPİYONASI 2.AYAK YARIŞI TUNCELİ)

TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU

Banka: Garanti Bankası 

IBAN:TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52

Açıklama: Sporcu Ad-Soyad-TC No

 

 

TUNCELİ PROGRAM Tıklayın

 


Bu sayfa 642 kez okundu

RESİMLER