Motosikletçiler 15 Temmuz Şehitleri İçin Sürdü

Motosikletçiler 15 Temmuz Şehitleri İçin Sürdü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Türkiye Motosiklet Federasyonu, İstanbul, Sakarya, Ankara ve Niğde illerini kapsayan 755 km'lik ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü’ düzenledi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başlayan sürüşün ilk durağı Sakarya olurken, Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu ile motosikletli polisler korteje eşlik etti. Motosiklet tutkunları Sakarya’da ilk olarak Arifiye Hanlı Mezarlığı’na gelerek 15 Temmuz şehidi Serdar Gökbayrak’ı mezarı başında dualarla andı. Şehit ailesinin evine de uğrayarak şehit yakınlarına baş sağlığı dileyerek Ankara’ya geçti.

Sürüşün Ankara etabının startını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan birlikte verdi.

Bakan Kasapoğlu yaptığı konuşmada “Bugün millet olarak çok önemli bir mücadelenin yıldönümünü yaşıyoruz. Bu milletin ikinci bir İstiklal mücadelesini o gece hep birlikte yaşadık. Bu vesileyle şehitlerimizi minnetle rahmetle yad ediyorum. Gazilerimizi de onların kahramanlığı onlara da tabiki şükran doluyuz, minnet doluyuz.” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, "Bu milletin atalarında ve torunlarında olan bu asil ruh ilelebet devam edecek. Bu şanlı bayrağı hiç bir örgütün, hiç bir hain odağın emellerine yar etmeyeceğiz. Umudumuz, ümidimiz her şeyimiz gençlerimiz, 15 Temmuz gecesi bu mücadelenin en ön safında yer aldılar. Onlarla birlikte çok daha güçlü, çok daha aydınlık yarınlara yürüyeceğiz." dedi. 

Bakan Kasapoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun çok önemli bir program icra ettiğini belirterek, "Federasyonumuzu tebrik ediyorum, sembol bir program ortaya koyuyorlar. Tüm arkadaşlarımıza başkanımıza müteşekkirim. Şehidimiz Ömer Halis Demir'in kabrinde sona erecek bu program, bu vesileyle hem onu hem diğer şehitlerimizi de rahmetle minnetle yad ediyorum." şeklinde konuştu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu başkanı Bekir Yunus Uçar’ın da katıldığı saygı sürüşünde motosiklet tutkunları Ankara Emniyet Müdürlüğü, Havacılık Daire Başkanlığı ve Özel Harekat Başkanlığını ziyaret etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü, Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor ilçesindeki kabrinde okunan dualarla tamamlandı.


Bu sayfa 412 kez okundu

RESİMLER