R25 Kadınlar Kupası Seçmeleri Başlıyor

R25 Kadınlar Kupası Seçmeleri Başlıyor

Yamaha Motor Türkiye ve Türkiye Motosiklet Federasyonu yarışçı olmak isteyen kadınlara yarış kariyerlerine başlamaları için büyük bir fırsat sunuyor.

İlki 2021 yılında Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Yamaha Motor Türkiye ve ANLAS iş birliği ile gerçekleştirilen R25 Kadınlar Kupası’nın ikincisi 2022 Türkiye Pist Şampiyonası ile birlikte yapılacak. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen motosiklet tutkunu kadınlar, bu yıl da İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde yarış heyecanını yaşayacak.

Motosiklet yarışlarına tutkulu 15 yaş ve üstü bütün kadınların müracat edebilecekleri kupanın seçmeleri Yamaha Riding Academy ve TMF Güvenli Sürüş Eğitmeni olan Metehan Yılmaz gözeteminde yapılacak.

 

KATILIM KOŞULLARI

R25 Kadınları Kupası, Yamaha Motor Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir.

Pist yarışlarına katılmak isteyen, yetenek ve becerilerini geliştirmek için fırsat bulamayan Kadın Motosiklet Kullanıcılarına özel düzenlenmiş bir kupadır.

Bu kapsamda sportmenlik ve haksız rekabet avantajının önüne geçmek adına A ve B grubu katılımcılarına özel kurallar belirlenmiştir. A ve B Grubu aynı anda pistte yarışacak olup, süreleri ayrı ayrı hesaplanacaktır. Ödül törenleri ayrı ayrı yapılacaktır. Yarışlar, TMF Türkiye Pist Yarışları Organizasyonu altında gerçekleşmektedir. Katılımcılar, yarışlar için vize ve lisans işlemlerini talimatta belirtildiği şekilde yapacaklardır.

 

Kimler Katılabilir?

A Grubu: Kendi R25 motosikletleri ile yarışan katılımcıların yer aldığı gruptur. Bu grupta maksimum 12 katılımcı yarışabilmektedir.  Bu 12 kişi, yarışlardan önce gerçekleştirilen sıralama turları ile belirlenmektedir. A Grubu katılımcıları için herhangi bir ön eleme yapılmayacaktır.

B Grubu: Yamaha Motor Türkiye tarafından tahsis edilen bLU cRU motosikletleri ile yarışan katılımcıların olduğu gruptur. Bu grupta maksimum 8 katılımcı yarışabilmektedir.

B Grubunda yarışacak katılımcılar Yamaha Riding Academy bünyesinde yapılacak elemelerle belirlenecektir.

Ön elemeler için başvuru kayıtları www.yamaharidingacademy.com adresi üstünden alınacaktır. Ön elemeler 9 Mayıs haftası Yamaha Riding Academy eğitim alanı Tuzla Autodrom’da gerçekleştirilecektir. 8 Katılımcı Yamaha Riding Academy ve TMF eğitmeni Metehan Yılmaz tarafından gerçekleştirilecek ön eleme programı ile belirlenecektir. 

Elemelere katılım ücreti 600 TL’dir. Ön elemeleri geçip yarışlara katılmaya hak kazanan katılımcılar her yarış hafta sonu için belirlenen 750 TL katılım ücretini ödemekle yükümlüdür.  

Ön elemeler 9  - 10 - 11  Mayıs günlerinde gerçekleştirilecek olup, katılım ücretini ödeyen katılımcılar ile gün ve saat planlaması için iletişime geçilecektir. 15 yaş ve üstü katılımcılar velileri ile birlikte seçmelere gelecektir. 

 

Ön eleme kayıt formu için tıklayınız.

Katılım Koşulları için tıklayınız.

 

 

 


Bu sayfa 196 kez okundu